Альтернативні сонячні джерела енергії для побутового споживання

Технології 15:03, 1.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

Різновиди сонячних електростанцій

Сонячні та інші види електростанцій поступово завойовують популярність не тільки у суб’єктів господарювання, наприклад виробничих підприємств, а й у приватних домоволодінь. Більш того, багато хто приймає рішення про підключення геліосистем до «Зеленого тарифу», що дозволяє отримувати прибуток.

Однак, маючи бажання купити альтернативне джерело енергії для дому, слід враховувати, що такі системи потребують належного та регулярного обслуговування. Вирішення цього питання вимагає виняткового професійного підходу, що стосується як розробки проєкту, так і монтажу необхідного обладнання.

Різновиди сонячних електростанцій

Сонячне світло активно використовується для виробництва не тільки електро-, а й теплової енергії. У першому випадку з метою забезпечення необхідними електричними потужностями застосовують автономні електростанції. Основним елементом таких систем є фотопанелі, котрі за рахунок використання спеціальних матеріалів здатні вловлювати сонячні промені та перетворювати їх в струм.

При цьому в залежності від функціональних особливостей такі установки діляться на три основних типи:

  • мережеві;
  • автономні;
  • гібридні.

Обладнання першого типу найпопулярніше, оскільки саме його застосування дозволяє користуватися «Зеленим тарифом». В залежності від використаного в його структурі типу інвертора воно не тільки споживає вироблену електрику, а й віддає її частину у магістральну мережу. Також мережа може брати невистачаючу їй потужність з централізованої лінії. Для цього застосовують гібридні інвертори.

Що стосується автономних геліосистем, то вони не можуть віддавати електроенергію в загальну систему користування. У їх конструкції застосовуються акумуляторні батареї, котрі накопичують струм в період роботи станції (в денний час), а потім віддають його в побутову систему.

Гібридні станції мають переваги систем першого та другого типів. Завдяки цьому вважаються оптимальними не тільки для побутового застосування, але й для використання на невеликих промислових об’єктах.

Сонячні колектори та їх особливості

Дане обладнання використовується з метою перетворення теплової енергії сонячного світла. У його основі – спеціальні ємності, в яких за допомогою фотопоглинаючих елементів відбувається нагрів рідини. Сьогодні такі установки застосовуються для забезпечення приватних домоволодінь гарячою водою та облаштування систем опалення.

Колектори поділяються на два основних типи:

  • плоскі – у вигляді скляних бачків;
  • вакуумні – у формі прозорих трубок різного діаметра з безповітряним прошарком.

При цьому обладнання другого типу може використовуватися не тільки в літній період, а й в холодну пору року. Це реалізовано за рахунок високої енергоефективності вакуумного прошарку, котрий дозволяє рідині нагріватися при температурі повітря до -30 градусів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору