Сервис Центр

Аферисти збагатилися за рахунок жителів Шосткинського району майже на 60 000 гривень

Кримінал 10:11, 6.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

 Шосткинське районне управління поліції інформує, що шосткинець виконав рекомендації невідомого телефонного співрозмовника, який назвався співробітником банку, і в результаті залишився винен банку понад 20 000 гривень. У Глухові місцева жителька намагалась продати через Інтернет дитячий велосипед, проте замість прибутку втратила власні кошти.
 Звернувшись за допомогою до поліції, житель Шостки розповів, що вдень на його мобільний телефон зателефонував невідомий, який в розмові назвався співробітником банку. Телефонний співрозмовник запропонував шосткинцю, який мав у цій фінансовій установі кредитний рахунок, оформити ще й поточний рахунок для особистих коштів. Той погодився, проте «банкір» зауважив, що для активізації новоствореного рахунку потрібно перерахувати на нього 4 750 гривень. Чоловік виконав умову, перевівши з «кредитки» на вказаний телефонним співрозмовником номер банківської картки обговорену суму. Проте з’ясувалося, що в фінансовій системі, нібито, стався збій і гроші на рахунок не були зараховані. За вказівками співрозмовника заявник зробив ще кілька спроб, проте, за словами «банкіра», всі вони були невдалі. Тоді чоловіку порекомендували поповнити свій мобільний номер телефону на 10 000 гривень. Після цієї операції частина грошей з мобільного рахунку повернулася на «кредитний», а інші зникли.
У Глухові 37-річна місцева жителька розмістила оголошення на відомому ресурсі про продаж дитячого велосипеду. На її пропозицію відгукнувся невідомий, який запропонував жінці перерахувати 500 гривень вартості товару на її фінансовий документ, а вже потім вона відправить велосипед покупцю логістичною компанією. Глухівчанка погодилася. За якийсь час їй зателефонував «представник банку», який повідомив, що гроші надійшли, проте вони не можуть їх зарахувати на рахунок через блокування її банківської картки. Щоб її активувати, потрібно пройти авторизацію. Жінка надала телефонному співрозмовнику необхідну йому інформацію, коди з смс-повідомлення, що надійшли з банку, а пізніше з’ясувала, що з «зарплатної» картки зникло 14 860 гривень, а з «кредитки» – 20 000.
За обома фактами у поліції відкрили кримінальні провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках яких встановлюються особи аферистів.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Квадрат
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору