6 чеських фільмів, що розкажуть про культуру Чехії: Чому варто їх подивитися українцям

Дозвілля, Культура 15:00, 19.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

 Чехія та Україна мають багато спільного. До 1939 року Закарпаття було частиною Чехословаччини. Об’єднує дві країни прагнення до свободи та незалежності, боролися проти комуністичного режиму. Подія, що тісно об’єднала країни, сталася 5 листопада 1968 в м.Києві, де воїн УПА Василь Макух здійснив акт самоспалення на знак протесту проти русифікації та тоталітаризму в Україні та Чехословаччині. Ця історична подія мала великий вплив на подальший рух опору. Українці мають знати та не забувати про ці події, адже історія має схильність повторюватись.

Українці в Чехії

Чехія протягом багатьох років залишається привабливою країною для українців. Дуже багато наших земляків працюють, здобувають вищу освіту або вже живуть в цій країні. Частина українців приїхали сюди на заробітки ще в дев’яності роки та більшість з них залишилася тут, перевезла свої сім’ї. Країна радо приймає іноземних студентів до своїх ВНЗ, тому для абітурієнтів цей напрямок є привабливим та перспективним. В Чехії можна отримати диплом європейського зразка, а після цього претендувати на перспективні вакансії. На сьогодні в країні багато українських жінок та дітей, що були змушені покинути Україну через повномасштабне військове вторгнення Росії. Ця категорія українців має право на роботу, медичну допомогу та навчання. Для того щоб інтегруватися в Чехії та вільно себе почувати необхідно перш за все вивчити чеську мову. Великим плюсом для українців є те, що чеська як і українська належать до слов’янської родини мов, тому словотворення є дуже подібним. Розуміння усної мови для українців буде значно легшим ніж для англійців чи німців. Постійне перебування в чеськомовному середовищі приведе людину до швидшого вивчення мови. Отже, абітурієнти з України мають гарні шанси швидко дістатися того рівня володіння мовою, що потрібен для навчання та повсякденного спілкування. Практикувати мову можна за допомогою багатьох засобів, один з яких є фільми. Дивитися фільми англійською, німецькою чи в нашому випадку чеською.

Підготовлено за підтримки освітнього маркетплейсу BUKI: https://buki.com.ua/ru/tutors-online/cheshskiy-yazyk/nositel-yazyka/

Чеські фільми, які варто подивитися. Розкрийте для себе чеську культуру

  • “Лідіце”

Фільм оснований на реальних подіях часів Другої Світової Війни. Режисер Петро Ніколаєв показую життя маленького чеського селища Лідіце під час німецької навали та геноцид, якого зазнали місцеві жителі.

  • “Ми маємо допомагати одне одному”

Фільм режисера Яна Гржбейка, що був номінований на Оскар в категорії “найкраща іноземна стрічка”. Події відбуваються на тлі окупації Чехословаччини. Подружня пара надає прихисток єврейському хлопцю, що втік з концтабору. Згодом вони змушені переховувати хлопця від нацистів і роблять так, щоб жінка завагітніла від нього. 

  • “Любовні пригоди блондинки”

Стрічка режисера Мілоша Формана, що була номінована но “Оскар” та “Золотий глобус”. Молода робітниця фабрики знайомиться з музикантом та проводить з ним ніч. Музикант повертається до Праги та швидко забуває про свою коханку, натомість дівчина впевнена, що на них чекає спільне майбутнє.

  • “Гра за правилами”

Фільм від режисерки Андреа Седлачкової відбувається в Чехії 1980 року. Спортсменка Анна, що готується до олімпійських ігор, дізнається, що тренери дають їй стероїди. Вона починає чинити цьому опір, але її мати, прагнучи кращого майбутнього для доньки, намагається дати їй стероїди таємно. Вона прагне, щоб Анна здобула перемогу на змаганнях та назавжди покинула Чехію.

  • “Желяри”

Події стрічки відбуваються під час Другої Світової війни в Чехословаччині та показують, як війна змінює людей та їх долі. Закохані медсестра та хірург приєднуються до руху опору ти після викриття мають розлучитися. Дівчина рятується разом з хлопцем Йозою в невеличкому гірському селі Желяри, де між ними спалахують почуття.

  • “Порожня тара”

Комедія від видатного режисера Яна Сверака, що здобула три премії “Чеський лев”. Вчитель похилого віку Джозеф не хоче вести нудне життя пенсіонера. Він знайшов собі хобі здавати порожню тару до супермаркету. Виявляється, що за порожніми пляшками вирує життя людей і можна роздивитися цілі історії.

Всі ці фільми варто подивитися мовою оригіналу з субтитрами або без них. Перегляд кінострічок збагачує словниковий запас, тренує сприйняття мови на слух. Глядач поринає в культурне середовище країни, знайомиться з традиціями та звичаями. Якщо Ви вже достатньо гарно опанували мову, то краще дивитися фільми в оригіналі без субтитрів. Це дає змогу не відриватися на читання та повністю поринути в мовне середовище.

Вивчити чеську мову самостійно можливо. Багато людей настільки захоплюються країною, її культурою та традиціями, що починають самостійно вивчати мову. Цього буває достатньо для подорожей, повсякденного спілкування з людьми. Для більшого поглиблення в чеську мову та культуру слід відвідати Чехію. Знаходження в країні допоможе побачити цілісну картину життя, архітектуру, культурні пам’ятки. Це дасть повну картину для глибшого розуміння мови та культурної спадщини Чехії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Реклама

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору