5 причин працювати в Україні

Суспільство 12:27, 4.04.2019
 Поділитися

Поділитися в

Чимало українців сьогодні обирають працевлаштування за кордоном. Це спричинено низькими зарплатами та малою кількістю робочих місць. На жаль, далеко не кожному вдається отримати роботу мрії в чужій країні. Обіцяні умови праці часто не збігаються з тими, що людина отримує на практиці.

1. Помірне навантаження

Більшість українців, що вирушають шукати щастя за кордоном, змушені працювати по 10–12 годин на добу. За даними Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, від українських заробітчан іноземні роботодавці очікують максимальної віддачі.

Натомість в Україні понаднормова робота (Чернівці, Львів, Харків та інші міста) — рідкісне явище. Інтенсивну діяльність зазвичай обирають приватні підприємці та власники малого бізнесу. А ось в офісах робочий день триває не більше 8 годин.

2. Менше ризиків

В погоні за кращим життям чимало українців забувають, що працевлаштування за кордоном загрожує великою кількістю ризиків. Нижча від обіцяної заробітна плата — найменший із них.

Влаштовуючись на роботу в Україні, розпізнати шахрая значно простіше. Щоб більше дізнатися про роботодавця, достатньо почитати відгуки в інтернеті чи поговорити зі знайомими, що з ним співпрацювали.

3. Стовідсоткове отримання заробітної плати

Офіційне працевлаштування — гарантія стовідсоткової виплати заробітної плати в Україні. А ось у випадку нелегальної роботи за кордоном від шахрайства ніхто не захищений. Відомо чимало прецедентів, коли заробітчани повертались додому з порожніми руками, оскільки недобросовісні роботодавці з різних причин виплачували лише частину грошей або ж взагалі відмовлялися це робити. Подати на них до суду потерпілі не могли, оскільки не були офіційно оформлені на місці роботи або ж перебували на території країни нелегально.

4. Оплачувані відпустки та лікарняні

Працюючи в Україні, кожен з нас може розраховувати на щорічну оплачувану відпустку (як мінімум 24 календарні дні). Згідно ЗУ «Про відпустки», також передбачений ряд додаткових днів для відпочинку: наприклад, за працю в шкідливих і важких умовах, за ненормований робочий день, за особливий характер праці тощо. У разі хвороби працівник має можливість взяти лікарняний та отримати грошову компенсацію за період його дії.

5. Наявність соціальних гарантій

Соціальні гарантії — одна з найбільших переваг роботи в Україні. Так, за офіційного працевлаштування з вашої зарплати регулярно вираховується внесок, який дозволяє отримати стовідсоткове грошове забезпечення після досягнення пенсійного віку. У разі втрати роботи можна розраховувати на грошову допомогу, сума якої залежить від офіційної зарплати. Також можна звернутися в службу зайнятості, яка надає чимало додаткових послуг. Наприклад, якщо ви бажаєте отримати кваліфікацію чи змінити рід діяльності, вам запропонують пройти професійне навчання в одному з центрів професійно-технічної освіти. Вибору доступні майже 80 професій, популярних на ринку праці України.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Реклама

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору