За минулий рік на Сумщині СБУ зафіксувала близько 100 псевдомінувань, за якими стоять спецслужби рф

Війна, СБУ 16:13, 21.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

 В умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну СБУ фіксує та відслідковує значну кількість псевдомінувань, які систематично надходять з території росії та тимчасово окупованих нею українських територій.
Зокрема, протягом 2022 року СБУ зафіксувала на Сумщині близько 100 таких анонімних повідомлень терористичного характеру, а з початку 2023 року – вже 13. Жодне з них після ретельних перевірок не підтвердилось.
 Аналіз повідомлень про псевдомінування свідчить, що вони використовуються російськими спецслужбами як інструмент гібридної війни в Україні. Мета очевидна – посіяти тривогу та паніку серед мешканців, які проживають у прикордонних територіях, психологічно виснажувати українців.
 Застосовуючи комплекс заходів гібридної війни – псевдомінування, розповсюдження фейків, дезінформацію – ворог розраховує на послаблення України зсередини, дестабілізацію ситуації, інспірування хаосу.
Знаючи про підступні плани агресора, маємо йому протидіяти.
Як це зробити? Насамперед зберігати спокій та холодний розум, довіряти лише офіційним джерелам інформації та дотримуватись інформаційної гігієни.
Детальніше про те, як це зробити, читайте тут:
Втім, є непоодинокі випадки повідомлень про псевдомінування, які здійснюють з різних причин і громадяни України.
 СБУ зазначає, що вчинення подібних злочинів в умовах війни в Україні – неприпустиме, і правоохоронці реагуватимуть на них швидко і принципово!
 Кожен, хто планує подібні «розваги», має усвідомлювати, що «анонімні терористи» будуть встановлені та притягнуті до кримінальної відповідальності.
 Санкція статті 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) передбачає позбавлення волі від 2 до 6 років, а за повторний такий дзвінок – на термін від 4 до 8 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору