Які основні продовольчі товари на Сумщині подорожчали в травні?

Закон, Ціни 15:30, 19.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

 Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області щотижнево здійснюються цінові спостереження роздрібних цін на соціально значущі товари. Як інформують у обласній Держпродспоживслужбі, станом на 15 травня 2023 року, порівняно з березнем 2023 року, в магазинах Сумської області та м. Суми зафіксовано зниження роздрібної ціни на 1,1% на гречану крупу, крупу вівсяну – 7,7%, борошно пшеничне на 0,5%, але на макаронні вироби вітчизняного виробництва підвищилась ціна на 2,3 %. Спостерігається невелике зниження ціни на сметану, жирністю до 15%, на 3,8%, молоко пастеризоване, жирністю 2,5%, (у плівці) на 3% та на масло вершкове, жирністю 72%, зниження ціни становить 1%.

 Підвищення ціни відбулось на яловичину на 5 % (215,23 грн.), на м’ясо свинини на 2,4 % (185,50 грн.), хоча ціна на м’ясо птиці залишається майже стабільною. Спостерігається підвищення цін на овочі, що входять до борщового набору, а саме: капусту білокачанну на 24,3%, моркву – 11%, буряк – 3,3%, на цибулю ріпчасту ціна залишається стабільною, на картоплю знизилась на 2,3%. Також фіксується зниження ціни на цукор кристалічний майже на 2,2 % та на яйця курячі С1 на 12,12%.

Також зазначається, що ціни на бензин, дизельне пальне та на газ скраплений автомобільний спостерігається відносна стабільність.

 Держпродспоживслужба звертає увагу, що наказом Мінекономіки № 679 від 02.04.22 Держпродспоживслужбі під час воєнного стану дозволено проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) щодо суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі у сфері формування, встановлення та застосування цін на товари, які мають істотну соціальну значущість, за переліком, затвердженим постановою Кабміну від 22.04.2020 № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення».

Підставою для проведення таких перевірок є звернення фізичної особи з додаванням наступної інформації – повну назву харчового продукту, найменування суб’єкта господарювання, який здійснює свою діяльність та його адресу та підтверджуючі копії документів (у разі наявності), а саме чеки, інші розрахункові документи тощо.

– Шановні споживачі! Якщо ви виявили необґрунтоване підвищення цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, ви маєте право надіслати офіційне звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області за адресою: 40021, м. Суми, вул. Лихвинська Стінка, 25 або на е-mail: post@dpss-sumy.gov.ua, – повідомляють у обласній Держпродспоживслужбі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору