Дерматолог

«Відродження»: Вопрос об открытии рынка земли в Украине нужно вынести на всеукраинский референдум

Суспільство 21:47, 8.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

Окончательное решение об отмене моратория на продажу земли сельскохозяйственного назначения нужно принимать после проведения всеукраинского референдума.

Такое мнение высказал первый заместитель председателя партии «Відродження» Владимир Пилипенко. По его словам, в вопросе открытия рынка земли необходимо заручиться поддержкой самих землевладельцев. Поэтому референдум является именно тем путем, который поможет избежать пустых споров, как среди политиков, так и среди владельцев паев.

7 декабря Верховная Рада поддержала законопроект № 7350 о продлении моратория на продажу земли сельхозназначения до 1 января 2019 г., соавтором которого является народный депутат депутатской группы «Партія «Відродження» Олег Кулинич.

Как отметил Владимир Пилипенко, мораторий на продажу сельхозземли нельзя продолжать на длительный срок, как предлагали некоторые политические силы. Поскольку это законсервирует нынешнее положение дел и затормозит разработку законов для реформирования отношений в земельной сфере.

«Будь-який законопроект щодо продовження мораторію частково є політичним рішенням. Адже в Земельному кодексі чітко прописано, що мораторій діє до моменту набуття чинності закону про обіг земель. Такого законодавчого акту наразі немає, тому з нового року мораторій залишається. Проте це потрібно було зробити, щоб зняти політичну і соціальну напругу, яка виникає щоразу під час дискусій про відкриття ринку землі. Проблеми потрібно вирішувати, а не заплющувати на них очі!», – подчеркнул Владимир Пилипенко.

Политик напомнил, что ранее в партии «Відродження» уже озвучили ключевые проблемы в сфере земельного законодательства. И только после их решения можно будет говорить о возможности отмены моратория на продажу сельхозземли.

«У нас досі залишається неврегульованим питання земель колективної власності, адже 1,5 млн га угідь фактично обробляються в тіні. Не вироблений механізм консолідації земель. Крім того, уже три роки поспіль ігнорується така пропозиція, як передача розпорядження землями за межами населених пунктів на місця. Жоден законопроект із цих питань так і не був ухвалений. До впровадження цивілізованого земельного ринку потрібно рухатися поетапно, і для цього найближчим часом треба врегулювати ці проблеми на законодавчому рівні. Якщо цього зроблено не буде, відкривати ринок землі в Україні не можна», – добавил первый заместитель главы партии «Відродження».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору