В Шостке дыни изобилуют нитратами, арбузы – в норме

Екологія 10:09, 20.07.2017
 Поділитися

Поділитися в

Об этом сообщили в Шосткинской лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы.

З початку сезону проведено 6031 дослідження рослинної продукції, з них на нітрати – 5522, в результаті яких було виявлено позитивні результати, тобто перевищення рівня нітратів.  Зокрема, рівень нітратів був значно вищий за норму у капусті ранній – 2 випадки, це ще у квітні, у кабачках ранніх – 26 випадків. Тільки нещодавно, коли на ринок поступають вже місцеві кабачки, вміст нітратів в них відповідає нормі, – проинформировала врач ветеринарной медицины лаборатории ветсанэкспертизы Ольга Великоконь.

Кабачки, в которых уровень нитратов был превышен, завозили к нам из Турции, Македонии, а также из Запорожской и Одесской областей.

– На даний момент велике перевищення вмісту нітратів фіксується у динях. Було досліджено 5 проб дині і всі п’ять показали перевищення рівня нітратів. Причому перевищення значне, при нормі 90 мг на кг, дині містили 380 мг, 250 мг. Дині ці вже не закордонні, наші, українські але ж, як бачимо, перенасичені нітратами, – отметила специалист.

Что касается арбузов, то, по словам специалиста, в арбузах, реализующихся на шосткинском рынке содержание нитратов соответствует норме.

Также не превышен уровень нитратов в абрикосах, персиках и винограде.

Зараз купувати бахчеві ще зарано, літо холодне, тож природнім шляхом кавуни та дині достигнуть десь наприкінці серпня.  При купівлі рослинної продукції вимагайте у продавців експертний висновок, де зазначаються результати досліджень, – посоветовала Ольга Великоконь.

Чтобы быть стопроцентно уверенным в безопасности приобретенной растительной продукции, ее можно проверить самостоятельно в лаборатории ветсанэкспертизы.  Исследование стоит недорого – 2 грн. за одну партию и проводится в течение 10-15 минут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору