У Шостці зареєстровано вже 9 випадків захворювання на кліщовий бореліоз

Здоров'я 13:00, 12.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

 На Шосткинщині продовжують реєструвати випадки захворювання на кліщовий бореліоз, повідомляє Шосткинський районний відділ Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
 Так, на початок вересня поточного року вже зареєстровано 9 випадків кліщового бореліозу (хвороба Лайма). За аналогічний період минулого року було зафіксовано лише 4.
 Найбільше хворих – це чоловіки у віці від 20 до 65 років, мешканці м.Шостки. Серед захворілих також є два військовослужбовця.
– Імовірність укусу кліща і зараження хворобою Лайма найвища серед людей, які багато часу перебувають на відкритому повітрі, особливо у лісах при зборі грибів, ягід, під час відпочинку на природі , при роботі на прибудинкових територіях, дачних масивах тощо.
Хвороба реєструється на території всього Шосткинського району, – констатують фахівці центру контролю та профілактики хвороб.
Довідково
Від хворого до здорової людини збудник не передається.
Хвороба Лайма (кліщовий лаймбореліоз) – це природно-осередкове, інфекційне, полісистемне захворювання, що розвивається після укусу кліща, зараженого бореліями.
Більшість випадків хвороби Лайма фіксується з травня до листопада – це період найвищої активності іксодових кліщів. Зазвичай лише третина хворих може пригадати епізод укусу кліща.
Інкубаційний період становить від 1 до 45 днів (7–14 у середньому). Сприйнятливість людей до захворювання висока.
Тому, з метою профілактики, необхідно:
– при виході в ліс, чи паркову зону — відповідно одягатись (краще у світлу сорочку з довгими рукавами та заправити штани у шкарпетки);
– використовувати репеленти для відлякування комах;
– при поверненні з прогулянки – проводити само- і взаємоогляд відкритих ділянок тіла, одягу та речей (можна занести кліщів з букетом лісових квітів).
У разі присмоктування кліща до тіла його слід найшвидше видалити. Самотужки робити цього не варто! Треба звернутись за допомогою до лікувальної установи за місцем проживання, де фахівці його витягнуть і проконсультують щодо подальших дій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору