Торжества по случаю Дня Победы прошли в Шосткинском районе + Фото

Свято 19:09, 9.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

Сегодня, 9 мая, на Шосткинщине состоялись праздничные мероприятия, посвященные 74-й годовщине победы над нацизмом, сообщает райгосадминистрация.

Так, митинг-реквием прошел в с. Мироновке.

«Світла пам’ять полеглим, увага потрібна живим!», – подчеркнул в своем выступлении глава райгосадминистрации Виктор Ждамиров. Он отметил исключительную роль и жертвенность нашего народа в годы войны, его вклад в победу антигитлеровской коалиции, готовность нынешнего поколения украинцев защищать территориальную целостность страны.

«Доки існуватиме на своїй землі українська нація — у цей день країна складатиме глибоку синівську шану всім, хто вистояв і не здався під Києвом, тим, хто зламав хребет фашистському звірові під Сталінградом і Курськом, тим, кого вітала звільнена Європа, хто залишив автографи на стінах Рейхстагу. А ще тим, хто боровся з ворогом у тилу, і після відбудовував Україну… У горнилі битві з фашизмом були народжені нетлінні цінності нашого народу, які не підлягають сумніву чи перегляду. І які сьогодні свято боронять військовослужбовці на сході країни. Нинішні захисники України стали гідними спадкоємцями слави воїнів-визволителів. Нехай подвиг ветеранів додає нам сил та наснаги у сьогоднішній боротьбі за свободу та суверенітет», – сказал Виктор Ждамиров.

В годы войны на Шосткинщину с фронтов не вернулись 5 767 воинов-земляков, из которых 2 444 – погибли в боях, 584 – умерли от ран, 34 – погибли в плену, 2 705 – пропали без вести.

Дотла были сожжены села Крупец и Остроушки. В с. Ивот сгорело 223 дома, в Богдановке – 254, в Собиче – 182. В Ивоте фашисты расстреляли 392 человека. Более 7000 жителей Шосткинского района оккупанты отправили в Германию на принудительные работы.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору