ontaxi
Реклама
Сервис Центр

Сумщина: В Шостці зафіксовано маніпулятивний білборд міського голови

Суспільство 05:58, 21.10.2015
 Поділитися

Поділитися в

Foto

В місті Шостка (Сумська область) 19 жовтня спостерігач ОПОРИ зафіксував білборд без вихідних даних, на якому розміщена фотографія чинного міського голови і кандидата на цей пост від партії «Наш край» Миколи Ноги і гасло: «ВІРЮ В ШОСТКУ! ВІРЮ В НАШ КРАЙ!».

З першого погляду, цей білборд можна сприйняти як соціальну рекламу, але, враховуючи те, що є однойменна політична партія, яка приймає участь у виборах як до Сумської обласної, так і до Шосткинської районної та міської рад, а також від цієї сили балотується кандидат, ОПОРА розцінює напис як агітацію.

 

В законі «Про місцеві вибори» (п. 5 статті 57) йдеться, що  до політичної реклами належить використання символіки (гімну, прапору, розпізнавального знаку, девізу) або логотипів політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом відповідного виборчого процесу, місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, використання передвиборних слоганів, гасел кандидатів, політичної партії, її місцевих організацій, а так само повідомлення про проведення видовищних чи інших публічних заходів на підтримку місцевої організації партії, кандидата або про підтримку зазначених заходів місцевими організаціями партій, кандидатами, політичними партіями, місцеві організації яких є суб’єктами відповідного виборчого процесу, а також привернення уваги до участі у таких заходах місцевих організацій партій чи певних осіб як кандидатів.

В коментар ОПОРІ Микола Нога сказав, що він не користується в агітації виборчим фондом партії «Наш край», але не зміг відповісти в якій якості: мера чи кандидата – він звертається до шосткинців з білборду.

– З нашою рекламою все нормально, ми не порушуємо закон, – заявив Микола Нога.

 

Стаття 54 Закону України «Про місцеві вибори» твердить, що передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється.

ОПОРА направила в Шосткинську міську раду запит на отримання інформації щодо того, чи було оплачено розміщення вказаного білборду із міського бюджету.

Якщо вважати даний білборд агітацією, то розміщення його без вихідних даних є порушенням Закону України «Про місцеві вибори».

Стаття 56 визначає: «До друкованих агітаційних матеріалів належать плакати, стенди, листівки, постери, інша друкована продукція з написами, що стосуються передвиборної агітації, а також матеріали, що розміщуються на носіях зовнішньої реклами. (…) Друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється».

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору