Шосткинські аграрії розпочали комплекс весняно-польових робіт + Відео

 Поділитися

Поділитися в

Начальник відділу агропромислового комплексу Шосткинської міської ради Василь Кіктьов подякував керівникам сільгосппідприємств, які розпочали посівні роботи:

– В стадії війни вони ведуть другий фронт – з посівної кампагії, щоб забезпечити і нашу громаду, так і частину України продовольством. На сьогоднішній день, дякувати їм, вже вийшли в поле і завершили підживлення озимого клину, що складає 13 800 га. На сьогодні ведуться польові роботи з підгодівлі грунту для посіву ранніх, пізніх та кормових культур.

За словами фахівця, у аграріїв є проблематичні питання з дизпаливом, засобами захисту рослин, мінеральними добривами, а також частково – фінансуванням:

– Я постійно спілкуюся з Департаментом. Маслак Олександр Миколайович запевнив, що фінансування по «Ощадбанку» – кредити під 0% сільгоспвиробникам буде в найкоротші терміни. Бо, нібито, товар у сільгоспвиробників є, а реалізації його немає. Вкрай необхідне фінансування, щоб закупити засоби захисту рослин та міндобрива, дизпаливо. Адже у нас ситуація змінюється щодня, логістика покращилась. Буду спілкуватися, щоб прямо поставити дизельне пальне у господарства.

За словами Кіктьова, аграріям Шосткинщини треба посіяти 27 000 га зернових. Із них на сьогодні вони в змозі посіяти близько 17 000 га. На решту площ поки не вистачає посівного матеріалу – кукурудзи, соняшника, сої.

Шосткинський міський голова Микола Нога зазначив, що знає, що наразі немає варіанту реалізації кукурудзи:

– Вона на наших елеваторах, практично у всій Україні застрягла. Закриті порти, порушена логістика. Будемо якось спільно пробивати якісь напрямки. Ми повинні сільгоспроботи розгорнути повномасштабно. Закликаю всіх, у кого є городи, сади, ділянки: незважаючи на війну, сільгоспроботи усі будемо розпочинати, підтримувати, автобуси будемо направляти, дачі обробляти, городи, картоплю сіяти. Ми повинні цю роботу зробити обов’язково. І це буде відволікати нас.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору