ontaxi
Реклама
Сервис Центр

Пасхальное послание епископа Конотопского и Глуховского

Суспільство 11:48, 12.04.2015
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Шостка.INFO публикует Пасхальное послание епископа Конотопского и Глуховского Романа:

 

 

 

 

«ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ПРЕОСВЯЩЕННІШОГО РОМАНА,

ЄПИСКОПА КОНОТОПСЬКОГО І ГЛУХІВСЬКОГО ДУХОВЕНСТВУ, МОНАШЕСТВУЮЩИМ, МИРЯНАМ І ВСІЙ БОГОХРАНИМІЙ ПАСТВІ КОНОТОПСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

 

 

«Воскресения день, и просветимся торжеством, и друг друга обымем.» (Стихіра Пасхи) Возлюблені у Воскресшому Господі всечестні отці, боголю- биві іноки, інокині та благочестиві миряни. У цей святковий та величний день звертаюся до усіх вас віч- но живими та спасительними словами:                                                                 «ХРИСТОС ВОСКРЕС»

Возлюблені у Воскресшому Господі всечестні отці, боголюбиві іноки, інокині та благочестиві миряни.

Сповнені духовної радості, ми знову, з ласки Божої, прославляємо Воскреслого з мертвих Христа Життєдавця вічно живими словами

Ця радість наповнює Небо і землю, видимий і невидимий світ, серця і душі віруючих у Христа. Святитель Іоанн Златоуст так відображає повноту цієї радості: „Нині веселяться Ангели, радуються Архангели, Херувими і Серафими, урочисто святкуючи з нами наповнене світлом свято — Воскресіння Христове” („Слово на Пасху”). Воістину це свято виходить за межі видимого світу. Воно набуває центрального значення і є основою життя Церкви Христової.

Господь наш Іісус Христос постраждав і воскрес від гроба за весь світ,за всіх людей, щоб Своєю Пречистою Кров’ю всіх привести до спасіння.
          
Тому нині ми торжествуємо і разом із Церквою Небесною прославляємо Воскреслого Христа Спасителя: „Воскресение Твое, Христе Спасе, Ангели поют на Небесех, и нас на земли сподоби чистым сердцем Тебе славити” (Воскресна стихира).

Радість Воскресіння Христового пронизує собою все Пасхальне Богослужіння, наповнює трепетним почуттям всяку християнську душу.

Невипадково Євангеліє багаторазово сповіщає нам слова Господа, сказані Ним для укріплення духу Своїх послідовників: «Не бійся!» Страх майбутнього, страх небезпек, невідомої, примарної чи реальної загрози — це почуття, знайоме багатьом. Але Господь перебуває з нами, якщо тільки ми самі не відвертаємося від Нього. І особливо в дні прославлення Його перемоги над смертю Спаситель знову кличе до кожного з нас: «Не бійся, тільки віруй!» (Мк. 5:36).

Нехай наша поведінка, базуючись на твердій вірі, яка протирічить лукавому духу світу цього, стане зрячим підтвердженням Правди Вічної. Бо, хоч нині ми перебуваємо в умовах суспільної та релігійної свободи, бажання жити у відповідності з  християнськими моральними нормами як і раніше означає рух проти течії. Таке життя показує незгоду з тими стереотипами поведінки та позицією оправдання гріха, котрий настирно та системно старається увійти в життя людей через сучасні засоби впливу на свідомість.
         
Саме Пасхальна радість допомагає нам подолати усі труднощі життя, усі наші скорботи та проблеми. Життя йде своїм шляхом, і, переживши пасхальну радість, ми знову повертаємося до нашої дійсності, часто сповненої зла, ненависті, підозри, ворожнечі серед людей, зневіри й убогості. Кожен віруючий у Христа тою чи іншою мірою відчуває вплив зла. Це вносить дисгармонію у стосунки людини з Богом, ближніми і самим собою. Відсутність віри і християнської любові є причинами занепаду духовності у суспільстві, соціально-політичних потрясінь і загострення проблем.
          
У наш неспокійний час я закликаю вас, улюблені чада Церкви, зберігати „…єдність духу в союзі миру” (Єф. 4, 3), щоб жодні життєві негаразди не змогли похитнути церковної єдності і нашої вірності Святій Матері Церкві.

В цю світлоносну Пасхальну ніч ми, віруючі люди, приймаємо Воскресшого Господа, віддаємо свої серця та душі Йому, щоб слідувати за Ним, бути прикладом для оточуючих. З любов’ю ми спішимо виховувати дітей в дусі віри Христової, бажаючи побудувати храм Божий в наших сім’ях, благословляти своїм життям весь християнський світ, землю, сьогоднішнє, минуле, майбутнє та наслідувати вічне: «Итак умоляю вас, братия, милосердием Божиим, представьте тела ваши в жертву живую, святую, благоугодную Богу, для разумного служения вашего, и не сообразуйтесь с веком сим, но преобразуйтесь обновлением ума вашего, чтобы вам познавать, что есть воля Божия, благая, угодная и совершенная» (Рим. 12:1–2).
          
Улюблені у Христі пастирі, чесне чернецтво, діти і молодь, браття і сестри! Вітаю вас з найвеличнішим святом Пасхи Христової. Нехай Воскресіння Христове надихне вас на подвиг чистоти і правди, на подвиг труда заради вічної радості в Бозі тут, на землі, і в невечірньому дні Царства Божого. Амінь.

 

                                             «ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС»

                                                                 

                                                                                                  Пасха Христова 2015 рік.   
Преосвященніший Роман, єпископ Конотопський і Глухівський».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору