Бош сервис
Сервис Центр

Звернення Прем’єр-міністра України у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні

Суспільство | 06:45, 2.11.2009
 Поділитися

Поділитися в

Foto

 

Дорогі мої співвітчизники!

Необхідність мого звернення до Вас викликана тим, що 29 жовтня на території нашої країни підтверджено наявність хворих на грип особливої модифікації H1N1, або "каліфорнійський". На 21:00 31 жовтня офіційно встановлена наявність 14 хворих на "каліфорнійський" грип на території нашої держави. Це дуже небезпечне захворювання, яке може загрожувати життю людини. У зв‘язку з цим Уряд оголосив епідеміологічний стан. Але панікувати категорично не треба.

По-перше, пам’ятайте, що ми у цій біді не самі. Пандемія охопила багато країн світу на всіх континентах. 11 червня 2009 року Всесвітня організація охорони здоров`я оголосила 6-ий, найвищий рівень небезпеки цієї епідемії, а власне – пандемію. Все це означає, що весь світ, всі країни працюють для припинення цього явища, а засоби лікування, які знайдені, діють ефективно, дають результат.

По-друге, зараз в світі і в Україні співпало інтенсивне зростання рівня захворюваності на звичайний грип з епідемією "каліфорнійського" грипу і тому далеко не всі гострі респіраторні захворювання є "каліфорнійським" грипом.

Наприклад, з 178 тисяч людей, які з початку цього року захворіли в нашій країні грипом, тільки 14 на цю хвилину визнані як хворі "каліфорнійським" грипом.

Третє, що потрібно знати. За статистикою ВООЗ, лише біля 1% випадків захворювань на "каліфорнійський" грип мають смертельні наслідки, і то лише в тому випадку, коли за медичною допомогою люди звернулися із суттєвим запізненням.

Враховуючи можливість смертельних випадків внаслідок цієї хвороби, Уряд України, як і ВООЗ вирішив оголосити найвищий рівень епідеміологічної небезпеки. Ми створили Державний спеціальний штаб протидії інфекції, представники якого працюють як в Києві, так і у кожному регіоні цілодобово, без будь-яких вихідних.

Для застосування найрадикальніших дій щодо недопущення цієї інфекції Уряд прийняв такі рішення:

–       припинення роботи навчальних закладів всіх рівнів на три тижні;

–       заборона проведення будь-яких масових заходів;

–       введення жорсткого "масочного режиму";

–       посилення протиепідемічних режимів в аеропортах, вокзалах, на метрополітені, транспортних засобах, ринках, підприємствах, в тому числі підприємствах торгівлі, громадського харчування, і на будь-якому виробництві;

–       введення щоденного моніторингу за епідпроцесами на всій території країни,

–       проведення щеплення проти сезонного грипу.

Вжиті Урядом заходи дуже жорсткі. Але не лякайтеся. Ці заходи значно жорсткіші, аніж реальні загрози пандемії. Тому що Уряд вирішив, що це саме той випадок,  коли краще зробити більше, аніж чогось не догледіти.

Ми почали готуватися до можливої пандемії ще у квітні місяці, коли виявилися перші випадки цього захворювання в світі. Саме тоді наш Уряд виділив 50 млн. гривень для закупівлі ліків, дезінфекційних засобів, діагностичного та лікувального обладнання.

За період з квітня місяця, готуючись до цієї можливої епідемії, ми завезли в Україну 37 спеціальних стаціонарних лабораторій для здійснення достовірних аналізів – по одній-дві на кожну область. Цього, до речі, не зробили за всі попередні 18 років незалежності. Ми сьогодні надолужили те, що втратили.

Ми крім того забезпечили лікарні в областях необхідними безкоштовними ліками для хворих на "каліфорнійський" грип, підготували 11 мільйонів метрів медичної марлі для пошиву масок – для всіх людей в Україні, бо одноразові маски захищають тільки 4 години, а справжня марлева пов‘язка може використовуватися багаторазово, майже постійно, але після термічної обробки.

Всі ці ліки, лабораторії, матеріал для масок постійно доставляються в області і області зараз організували самостійне виготовлення медичних масок з марлевої матерії, яку ми направили. Запас ліків та всього необхідного в регіональних лікарнях нами постійно поповнюється. Саме для цього Уряд з Резервного фонду виділив  іще 500 мільйонів гривень.

Ми закупили велику кількість медичних масок, які дозволяють захистити людину, і почалося розвезення в необхідній кількості цих медичних масок у всі регіони України.

Щоб подолати епідемію – потрібна допомога і від вас. Всі країни припиняють епідемії, вдягаючи медичні маски. Будь ласка, в транспорті, на роботі, вдома – вдягніть маску. Якщо ви зможете власноручно пошити медичну маску собі, своїй родині, сусідам, чи знайомим – це буде вже дуже велика допомога країні.

Ще раз наголошую, забезпечення громадян медичними масками – це однин з основних заходів профілактики поширення епідемії грипу.

Друге, про що я вас прошу – ні в якому випадку не беріть участь у жодних масових заходах, де збирається велика кількість людей. Нагадую, що ми саме заради цього на три тижні скасували зайняття в школах, та інших навчальних закладах, а також закрили на карантин дитячі садки.

І третє – при перших симптомах захворювання, таких як висока температура, чи сухий кашель – негайно звертайтеся до найближчої лікарні. Кожна година при цьому захворюванні має вагу.

Велика проблема, яка зараз виникла на фоні паніки, ажіотажного попиту – це відсутність в аптеках необхідних медикаментів та медичних масок. Крім того, ціни на ліки та маски різко підняли. Ще раз всі ми переконалися, що приватний аптечний бізнес має великі проблеми і є вкрай безвідповідальним у ці важкі часи. Я попереджаю всіх власників аптек, які користуючись бідою людей сьогодні займаються мародерством, та нечесно деруть з людей додаткові гроші за ліки та медичні маски. Використовувати біду недопустимо.

За кожний такий випадок аптеки будуть позбавлятися ліцензій, відкриватимуться кримінальні справи.

Я доручила Державній податковій адміністрації, Державній інспекції з контролю за цінами спільно з Державною інспекцією з контролю за якістю лікарських засобів з 2 листопада провести масові перевірки всіх аптечних мереж. Такі перевірки запроваджені по двох напрямках: перше – це наявність в аптеках мінімального пакету медикаментів і медичних засобів, затвердженого Міністерством охорони здоров’я в умовах епідемії. По-друге, це контроль цін на лікарські засоби, котрі не повинні перевищувати ті ціни, які були до епідемії.

За кілька днів ми ліквідуємо дефіцит, який утворився через ажіотажний попит.  Для нашого з вами постійного контакту ми відкрили дві гарячі телефонні лінії:

Урядову – номер телефону 0800-507-309;

Міністерства охорони здоров‘я – 044-200-07-80.

І ще, мої рідні, – тримайтеся! Я розумію, що світ підготував нам не одне, а два випробування: фінансову кризу та пандемію страшного грипу, але коли діяти усвідомлено і разом, то й лихо відступає. Я особисто організовую усі роботи по боротьбі з епідемією і всю відповідальність за кожний крок беру на себе.

Я з вами!

Ми точно справимося з епідемією, і Україна одужає! 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Магазин замков и фурнитуры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору