Бош сервис
Сервис Центр

Відбулася зустріч з представниками групи «Bel» ВАТ «Шосткинський міськмолкомбінат”

Суспільство | 04:35, 2.05.2010
 Поділитися

Поділитися в

Foto

В приміщенні Державної екологічної інспекції в Сумській області відбулася офіційна зустріч з представниками французької групи «Bel» ВАТ «Шосткинський міськмолкомбінат», програми ТАСІС ЕС в Україні та Українського центру екологічного аудиту і страхування, на якій обговорено представлені пропозиції щодо вирішення проблематики забруднення грунтів та підземних водоносних горизонтів, спричинених розміщенням виробничих відходів (сироватки) на землях Вороніжської селищної ради.
Починаючи з 2007 року Державною екологічною інспекцією в Сумській області піднімалось питання законності вивозу сироватки (відходів виробництва) ВАТ «Шосткинський міськмолкомбінат» на поля фільтрації поблизу смт. Вороніж Шосткинського району та наслідки впливу на навколишнє природне середовище. При здійсненні комплексного дослідження шляхом відбору проб грунтів та підземних вод зі спостережувальних свердловин на території даних полів фільтрації фахівцями Інспекції та районної СЕС було встановлено їх негативний вплив на навколишнє природне середовище. Питання потребувало вирішення. З жовтня 2009 р. інспекцією навіть було винесено рішення про тимчасову заборону вивезення відходів на зазначені поля фільтрації до вирішення питання по суті.
        Сьогодні ж керівництво заводу розглядає дану проблему як одну з першочергових. Корпорацією Bel Шостка залучено іноземних експертів з екологічного аудиту та новітніх технологій управління якістю повітря, відходів, а також спеціалістів «Укрекоаудит» м. Донецьк з метою більш глибокого вивчення даної проблеми та знаходження шляхів рекультивації земельної ділянки під полями фільтрації. В рамках підготовчих робіт інспекції було представлено розроблену методологічну ноту, яка характеризує ситуацію, що склалась, має методологічні посилання, передбачає шляхи та методи діагностики молочної сироватки та проб води, пошук інших джерел забруднення та моделювання міграційних процесів води.
Проблема рекультивації відходів молочного виробництва є досить актуальна для нашої області, тому даний проект на сьогодні взято під особистий контроль голови Сумської обласної державної адміністрації.
Протоколом зустрічі інспекції з представниками корпорації Bel Шостка передбачено розгляд ходу реалізації проекту щомісячно з залученням представників обласної СЕС. Про стан вирішення даної екологічної проблеми будемо інформувати й надалі.

                                                                            Державна екологічна інспекція в Сумській області

                                                                                                                       

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору