Бош сервис
Сервис Центр

Як держслужбовець державу на “бабки” кинув

Суспільство | 12:17, 6.05.2010
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Не так давно співробітниками СДСБЕЗ був виявлений факт крадіжки грошей боржників – штрафників. Робітник Державної виконавчої служби, по роду своєї діяльності,  збирав гроші (штрафи) з громадян які були притягнуті до адміністративної відповідальності. За отримані кошти він вирішував особисті проблеми, а у виконавчу справу вкладав підроблену квитанцію про оплату штрафу через установи банку. Як згодом встановили правоохоронці, ці ж квитанції він особисто виготовляв за допомогою оргтехніки.
 
Вирішувати свої фінансові потреби 35-річний житель Шостки вирішив за рахунок додаткового заробітку на постійному місці роботи. Просто кажучи, він вигадав кримінальну схему, за якою Держава недоотримає в бюджет, за його думкою „невеличких коштів”, мовлять: „Ці гроші її не врятують, а от мені дуже знадобляться”. Але не так сталося, як гадалося. Продумана до дрібниць схема – дала збій. Співробітники СДСБЕЗ вийшли на „слід” кмітливого крадія і тепер йому доведеться не тільки повертати кошти Державі в значно більшому розмірі, а і відповідати за кримінальним кодексом України.

Степан Васильович (ім’я змінено) вже кілька років працював на посаді державного судового виконавця. Робота не запорошена, але і грошей великих не приносила. Тож з часом і виникла ідея підзаробити. Задум був такий…
Службовець приходив за несплаченим штрафом до боржника. Розповідав, що йому загрожує у випадку несплати заборгованості перед Державою. Потім пропонував оплатити штраф на місці: „Навіщо Вам гаяти час у черзі банківської установи, платите готівкою, а я Вам випишу квитанцію про оплату”. Звичайно, громадяни приставали на пропозицію і гроші віддавали спритнику. Той як і казав виписував квитанцію і віддавав вже гідному громадянину.

При роботі з особистими справами боржників, він вкладав особисто виготовлену підробку банківської квитанції, про оплату суми боргу, і вважаючи справу завершеною віддавав до архіву. „І вівці цілі і вовки ситі” – йдеться у популярному українському прислів’ї.

 На перешкоді планів держслужбовця стала випадковість. Жінка, яка нещодавно оплатила такий рахунок, вирішила звернутися до працівників міліції за роз’ясненням мотивів накладеного штрафу. Ті пояснили на словах, але панянка виявилась настирлива і вимагала проведення детальної перевірки, а також  письмової відповіді. Під час цих дій і з’ясувалося, що накладений штраф зовсім не сплачений. Тут і „потяглася ниточка”.

Зараз міліцією проводиться детальна перевірка на причетність, тепер вже колишнього працівника Державної виконавчої служби, до скоєння інших подібних злочинів, та водночас вирішується питання про порушення карної справи. Та все ж таки ці заходи не врятують пересічних громадян від сплати адміністративного штрафу на користь Державного бюджету.
   

    
Пом. начальника Шосткинського МВ ГУМВС
України в Сумський області
по зв’язкам з громадськістю та ЗМІ         
       Т.В. Меняйло

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: