Бош сервис
Сервис Центр

Використовуючи підлітків, штаби Януковича і Ющенка порушують чинне законодавство України, – народні депутати України

Суспільство | 12:05, 28.11.2009
 Поділитися

Поділитися в

Foto

 

Залучення юнаків, за попередніми даними – учнів ПТУ та студентів – під час навчального процесу для публічних заходів кандидата на пост Президента України В. Януковича 25 листопада 2009 року в Сумській області є грубим порушенням чинного законодавства. На цьому наголосили народні депутати України Іван Сідельник, Володимир Полохало, Віктор Олійник 27 листопада під час прес-конференції в Міжрегіональному інформаційному агентстві «СХІД.NET».

Факт: 25.11.2009 року до міста Суми прибув кандидат на пост Президента України Янукович В.Ф. О 10.00 в Сумському аеропорту його зустрічали близько двохсот осіб, серед яких, за даними численних очевидців, були студенти та учні ПТУ. Приїзд відбувався під час навчального процесу.

«За прямого сприяння чи свідомої бездіяльності та нехтування законодавчими заборонами посадовими особами виконавчої влади області, які забезпечують реалізацію державної політики в галузях науки і освіти і, одночасно є керівниками виборчого штабу Віктора Ющенка, обласний штаб Януковича зміг без жодних перешкод примусово залучити під час навчального процесу до публічних заходів свого лідера підлітків, які, орієнтовно, є учнями професійно-технічних училищ або студентами, – заявив Володимир Полохало. – Принаймні, цей факт було висвітлено у повідомленнях місцевих електронних ЗМІ. Таким чином, на мою думку, на Сумщині сформувався тандем штабів Януковича і Ющенка.

Цей тандем без докорів сумління порушує вимоги положень ч.1, ч. 2 ст. 8 Закону України «Про освіту», у відповідності до яких навчально-виховний процес у навчальних закладах є вільним від втручання політичних партій, громадських, релігійних організацій. Залучення учнів, студентів до участі в політичних акціях і релігійних заходах під час навчально-виховного процесу не допускається».

Крім того, народні депутати України відзначили активну і відповідальну громадянську позицію мешканців Сумщини, які не побоялися відкрито заявити про свій протест. «Ми були учасниками масового спротиву мешканців області адмінресурсу, тиску, фальсифікаціям у 2004 році, – зазначив народний депутат України Іван Сідельник. – І сьогодні, коли в наш регіон намагаються повернути такі ж методи, коли задіяний адмінресурс, коли замість навчань юнаків залучають до акцій Януковича – сумчани цілком справедливо і обґрунтовано висловили свій протест у форматі пікетування біля центральної прохідної ВАТ СМНВО ім. Фрунзе. Ми, як народні депутати України, повністю поділяємо позицію людей і вдячні їм за відповідальність, мужність і щире бажання захистити свої права».

Водночас, як повідомив народний депутат України Віктор Олійник, депутати Верховної Ради України (фракції БЮТ) Полохало В.І., Сідельник І.І., Сербін Ю.С., Олійник В.С. за проханням профкому виробництва газоперекачувальних агрегатів та компресорів ВАТ «СМНВО ім. Фрунзе» звернулися до Прем’єр-міністра України з пропозицією включити це підприємство до переліку вітчизняних підрядників, які передбачені планом заходів з налагодження співпраці України та Японії з питань енергоефективності.

«Оскільки, під час візиту Януковича планувалася його зустріч з колективом заводу ім. Фрунзе, окремими керівниками цього підприємства поширювалися чутки про, нібито, усунення заводу від участі в модернізації української газоперекачувальної системи, – заявив Віктор Олійник. – Щоб покласти край подібним нісенітницям, ми вже передали відповідне звернення до уряду».

Зважаючи на наведену інформацію, народні депутати підписали прямо на прес-конференції запит до Генерального прокурора України, прокурора Сумської області, голови Сумської обласної державної адміністрації та спеціально уповноважених центральних органів виконавчої влади у галузі освіти і науки з вимогою надати правову оцінку зазначеним подіям, вжити заходів для притягнення винних до відповідальності та прийняти відповідні кадрові рішення.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: