Бош сервис
Сервис Центр

В Сумській області відкрито ще три місцевих пункти пропуску через державний кордон

Суспільство | 12:00, 30.08.2009
 Поділитися

Поділитися в

Foto

 

28 серпня 2009 р. в Сумській області відкрито та розпочали функціонувати ще три місцевих пункти пропуску через державний кордон України.
В ході реалізації вимог Угоди про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних районів України та Російської Федерації, яку було укладено між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації 21 квітня 2006 р. у м. Москва з метою створення умов для співробітництва прикордонних областей України та Російської Федерації,  враховуючи історично сформовані добросусідські відносини,  визнаючи  необхідність збереження і розвитку культурних та інших традиційних зв’язків між населенням прикордонних районів України та Російської Федерації, створення сприятливих умов для перетинання державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах України та Російської Федерації, протягом минулого року прикордонниками Сумського прикордонного загону спільно з Сумською обласною державною адміністрацією та  місцевими органами самоврядування було відкрито сім місцевих пунктів пропуску „Середина Буда”, „Нововасилівка”, „Бояро Лежачі”, „Рижівка”, „Волфіно”, „Кондратівка” та „Грабовське”.
28 серпня 2009 року було відкрито ще три місцевих пункти пропуску на напрямках Володимирівка (Україна) Сумський район – Гордіївка (РФ), Старікове (Україна) Глухівський район – Козіне (РФ), Поповка (Україна) Велико Писарівський район – Сподарюшино (РФ).
До цього часу мешканцям прикордонних сіл України, таких як Володимирівка, Веселівка, Водолаги, що в Сумському районі, щоб потрапити в російське село Гордіївка – потрібно було подолати шлях до міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення „Юнаківка”- це приблизно 20-25 км а звідти, вже територією Росії, до села Гордіївка, ще таку ж відстань. Тепер ця відстань становитиме близько 2-3 км.
В місцевому пункті пропуску Володимирівка здійснюватиметься пропуск виключно місцевих жителів Сумського району, міста Суми (Україна) та Корнівського (РФ) прикордонного району.
В місцевому пункті пропуску Поповка здійснюватиметься пропуск виключно місцевих жителів Велико Писарівського (Україна) та Грайворонського (РФ) прикордонних районів.
В місцевому пункті пропуску Старікове здійснюватиметься пропуск виключно місцевих жителів Глухівського (Україна) та Рильського (РФ) прикордонних районів.
В даних місцевих пунктах пропуску буде здійснюватися пропуск місцевих жителів в пішому порядку та на вело транспорті за наявності документів.
Для громадян України це:
1) паспорт  громадянина  України  (за  наявності відмітки про реєстрацію постійного проживання в прикордонному районі);
2) свідоцтво про народження (для дітей до 16 років) та  витяг з  домової  книги  (довідка),  що  підтверджує постійне проживання дитини у прикордонному районі;
3) паспорт громадянина  України  для  виїзду  за  кордон  (за наявності   відмітки   про   реєстрацію  постійного  проживання  в прикордонному районі);
4) проїзний  документ  дитини  (за  наявності  відмітки   про постійне проживання в прикордонному районі).

Жителі  прикордонних  районів,  які  перетинають кордон на умовах цієї Угоди,  можуть знаходитися на  території  прикордонних районів держави іншої Сторони без реєстрації.
Жителям прикордоння, які перетинають державний кордон в місцевих пунктах пропуску з собою дозволяється переміщувати  особисті речі, які не потребують сплати мита, а саме: особисті прикраси, у тому числі з дорогоцінних металів та каміння, що мають ознаки таких, які були в користуванні; предмети, такі як одяг, білизна, взуття, що мають суто особистий характер, призначені виключно для власного користування і мають, як правило, ознаки таких, які були у користуванні, або нові, що ввозяться, як правило, в одному екземплярі (комплекті); предмети особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки, а також інші предмети визначені Постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2001 р. N 1652 „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України продуктів харчування для власного споживання та перелік предметів, що не можуть бути віднесені до особистих речей громадян”.
В відповідності до законодавства в сфері ветеринарного та фітосанітарного контролю жителям прикордонних районів дозволено переміщати через місцевий пункт пропуску 1-2 штуки птиці, готові м’ясні, молочні та рибні продукти (в кількості до 15 кілограмів), які пройшли термічну обробку та призначені для особистих цілей. Вказана продукція повинна супроводжуватися ветеринарно-супроводжувальними та іншими документами, підтверджуючими її безпеку і якість, а також безпека територій із яких вона виходить по особливо небезпечним хворобам тварин.
Пропуск громадян буде здійснюватись щоденно з 08.00 до 18.00.
Робота по облаштуванню місцевих пунктів пропуску у відповідності до Угоди про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних районів України та Російської Федерації продовжується й надалі.

 
Підготував Ігор Тимошенко

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: