Бош сервис
Сервис Центр

Український центр оцінювання якості освіти уточнив питання вибору предметів для проходження тестів

Суспільство | 12:17, 23.11.2009
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Вибір предметів для проходження зовнішнього оцінювання кожен учасник здійснює самостійно, враховуючи вимоги вищого навчального закладу, студентом якого він хоче стати, та власні потреби. Кількість таких предметів є обмеженою – не більше від п’яти. Перелік предметів, результати зовнішнього оцінювання з яких необхідно подати для участі в конкурсі, визначають вищі навчальні заклади у Правилах прийому на 2010 р. Правила прийому будуть розміщені в приймальних комісіях, на сайтах вищих навчальних закладів, у засобах масової інформації.

Таким чином, ані класні керівники, ані керівники закладів освіти не можуть примусити учасників зовнішнього оцінювання вибирати ті чи інші предмети для тестування, мотивуючи це профілем навчання у школі чи іншими причинами.

Також безпідставними є погрози деяких учителів не допустити до проходження зовнішнього оцінювання окремих випускників через низькі результати навчання, порушення поведінки чи інші причини. Рішення про участь чи неучасть у зовнішньому оцінювання кожен випускник школи приймає самостійно.

Випускники не зобов’язані повідомляти керівникам шкіл про факт реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні, перелік предметів, обраних для проходження зовнішнього оцінювання тощо. Будь-які спроби перешкодити реєстрації чи участі в зовнішньому оцінюванні можуть бути розцінені як порушення прав людини на здобуття освіти, передбачених Конституцією України, Законом України «Про вищу освіту» та іншими законодавчими нормативно-правовими актами.

Сумська інтернет-газета «Сотня»

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: