Дерматолог

У новий рік зі старими проблемами: ліфти і газ у побуті

Суспільство 07:36, 20.12.2010
 Поділитися

Поділитися в

Foto

На початок грудня у Сумах із майже 870 ліфтів житлового фонду відпрацювали нормативний термін експлуатації 445 ліфтів. 77 підйомників вже зупинені, решта – чекає на свою чергу. Слідом за обласним центром йде Шостка, де показники не набагато кращі: з 205 підйомників 19 – зупинено, а 43 – чекають на відключення. Ця та інша невтішна статистика була озвучена під час засідання Ради управління Держгірпромнагляду по Сумській області, на якій розглядалися результати виконання Регіональних програм модернізації, заміни та ремонту ліфтів на Сумщині.
 
За словами заступника начальника управління Держгірпромнагляду по Сумській області Олексія Самодая, нажаль, «геометричну прогресію» зупинки ліфтів приборкати не вдалося. Хоча, механізм доволі простий: ліфт відпрацював 25-річний термін – потім проходить експертизу – і, нарешті, ремонт. На сьогодні в Сумах необхідно негайно провести експертну оцінку безпеки 83 ліфтам, та терміново відремонтувати 289 підйомників, які у будь-який момент можуть спричинити нещасний випадок.

Що стосується ситуації в області, то найкраще піклуються ліфтовим господарством в Охтирці – тут не зупинено жодного ліфта. Ухвалюючи рішення Ради, всі учасники засідання схилялися до однієї думки – щоб запобігти можливій трагедії, у наступному році доведеться застосовувати «непопулярні міри впливу на органи місцевого самоврядування» – зупиняти небезпечні ліфти. Можливо, цей захід змусить керівництво міст під час ухвалення місцевих бюджетів, врешті решт, виділити на ремонт ліфтів не десяту частину від потреби, а всю необхідну суму задля збереження людських життів.

Актуальним залишається питання безпечного користування населенням газом у побуті. На сьогодні Сумщина є одним із «лідерів» в Україні за трагедіями, пов’язаними з отруєннями чадним газом та продуктами горіння. На середину грудня в управлінні зареєстровано 9 нещасних випадків, пов’язаних з використанням «блакитного палива», в яких загинуло 6 та отримали опіки чи отруєння чадним газом 7 осіб. Серед причин, які призводять до подібних трагедій, слід віднести не лише недбалість та нехтування правилами з боку населення, а й халатність газопостачальних та житлово-комунальних організацій, що піклуються про безпеку користування газом у побуті. На переконання Олексія Самодая, якщо житлово-експлуатаційне підприємство неякісно або не у повному обсязі виконує ці функції, його треба позбавляти дозволів на виконання подібних робіт.     

 

Прес-служба управління
Держгірпромнагляду
по Сумській області

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору