Бош сервис
Сервис Центр

Ситуація з усиновленням

Суспільство | 07:20, 23.02.2010
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Про розвиток галузі усиновлення в області розповів у "прямому ефірі" обласного телебачення начальник служби у справах дітей Валерій Білоус

Яка ситуація на Сумщині з усиновленням дітей українськими та іноземними громадянами?

В порівнянні з 2008 роком загальна кількість усиновлених дітей на Сумщині збільшилася, хоч і не набагато. Але кількість дітей, усиновлених українськими громадянами, збільшилась і становить 50 дітей. 23 дитини виїхало за кордон, переважно це Італія, Франція, США, недалекі сусідні держави, та інші області України.

За статистичними даними кількість усиновлених дітей-інвалідів збільшилась. Яка ситуація на Сумщині?

У нас, на щастя, кількість дітей-інвалідів, які підлягають усиновленню, незначна. Прикладом є взяття під опіку хлопчика-інваліда, який народився без кінцівок, отцем Михаїлом до Чернігівської області. Малому Тарасові зараз вже три роки, хлопчик акліматизувався і добре почувається у новій родині.

Який результат дав у 2008 рік – рік Національного усиновлення у плані збільшення кількості всиновлених дітей українцями?

Цей рік дав значний поштовх для національного усиновлення. Також велику роль відіграв той факт, що з 1 січня 2009 року усиновлювачам почали виплачувати кошти, як при народженні першої дитини – 12240 гривень. Але як свідчить практика, всиновлюючи дитину, сім"ї керуються батьківськими почуттями, а не матеріальними перевагами.

За останні п’ять років кількість прийомних сімей збільшилась у 48 разів. У 2005 році в області було 2 прийомні сім’ї, до яких було влаштовано 5 дітей, зараз таких сімей 97, де перебуває 295 діток. Збільшилась кількість і будинків сімейного типу. На кінець 2009 року в нас їх було 9, сьогодні – 16. Склалася гарна традиція, що кожного року ми створюємо хоча б один дитячий будинок сімейного типу.

Як співвідноситься вік дитини і її шанси бути усиновленою?

Нажаль, батьки-вихователі надають перевагу дітям меншого віку. Але з минулого року спостерігаємо тенденцію збільшення кількості влаштованих до сімей та будинків сімейного типу дітей більш дорослого віку, 10 – 14 років. Варто зважити й на те, що інколи не має сенсу влаштовувати дитину до прийомної родини, коли їй 17 років, бо вона не зможе певною мірою акліматизуватись й контакт з нею буде важко встановити.

Скільки зараз дітей, які потребують усиновлення?

На сьогоднішній день на Сумщині 2617 дітей, які перебувають без батьківського піклування. Лише у минулому році осиротіло 454 дитини. Загальна ж картина така: переважають дітки старшого віку – 6-10 років. Молодших дітей в області значно менше, тому й виникає проблема з усиновленням, адже потенційні батьки бажають взяти маленьку дитину, переважно до 3 років. Хоч є дітки, які були всиновлені у більш дорослому віці.

Яку кількість дітей вже забрали до родин у 2010 році?

У цьому році вже усиновлено 9 дітей, під опіку взято – 17 й до прийомних сімей влаштовано – 5.

Як були сприйняті зміни до постанови Кабміну, згідно з якою до кандидатів-усиновлювачів, прийомних батьків та батьків-вихователів посилені вимоги?

На даний час ми цього ще не відчули. Серед головних вимог, передбачених цією постановою, – питання прожиткового мінімуму на кожного члена сім’ї. Також не допускається, щоб усиновителі мали проблеми з законом. Та є певний список злочинів, що навіть за умови погашеної судимості не допускають можливості всиновлення.

Чи не будуть негативно прийняті обмеження, через що зменшиться кількість бажаючих всиновити дитину?

Ця постанова прийнята для удосконалення законодавства. Адже дотепер існували випадки, коли дітей брали саме задля отримання двох прожиткових мінімумів, передбачених для утримання на кожну прийомну дитину.

Чи посилені вимоги до іноземних громадян?

Є певні вимоги й до іноземних громадян. З метою встановлення можливостей для всиновлення, залучено закордонні спецслужби, які через Міністерство закордонних прав надають інформацію про потенційних усиновителів.

Чи виплачуються кошти на утримання дітей й на скільки вчасно, оскільки досі не прийнято державний бюджет?

За минулий рік ми не мали заборгованості й було виплачено 5,5 мільйонів гривень на дітей, які мешкають у сім’ях. За січень кошти були виплачені повністю, за лютий виплати передбачено здійснити у двадцятих числах місяця.

Про які суми виплат наразі йде мова?

Це два прожиткових мінімуми, і залежать вони від віку дитини. До 6 років це два прожиткових мінімуми – близько 1300 грн., від 6 до 18 – 1456 грн. Крім того батьки-вихователі та прийомні батьки отримують 35 % від цієї суми за надання соціальних послуг по вихованню.

Яким чином контролюється використання цих коштів?

Щороку на кожну дитину, що перебуває у прийомній родині чи будинку сімейного типу, складається звіт, щодо її утримання у родині. Якщо буде встановлено, що дитина погано одягнена, проживає у неналежних побутових умовах тощо, цю дитину вилучають з родини.

Яка робота в області проводиться з безпритульними дітьми?

Завдяки постійний роботі і системним заходам з кожним роком спостерігається зменшення кількості таких дітей. Наш сумський притулок розраховано на 50 дітей даної категорії. Перевантаження притулків останнім часом не спостерігається, протягом 2009 року більше 25-27 дітей в ньому не перебувало.

Яку кількість дітей в цьому році ви плануєте влаштувати до родин?

Планувати такі показники складно, але ми сподіваємося, що не менше 60 діток даної категорії буде влаштовано до сімей.

 

 

 

Фото на сайте www.state-gov.sumy.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: