Бош сервис
Сервис Центр

Ситуація на споживчому ринку

Суспільство | 09:15, 21.02.2010
 Поділитися

Поділитися в

Foto

За січень на Сумщині досягнуто нижчих, ніж у середньому по Україні, темпів зростання споживчих цін на продукти харчування

Цінової ситуації в області розглядалася на нараді при заступнику голови облдержадміністрації Олександрові Цупру. За його словами, облдержадміністрацією використані всі повноваження щодо державного регулювання цін на продукти харчування. Для посилення контролю за дотриманням законодавства у сфері виробництва та реалізації основних продовольчих товарів, аналізу конкурентних відносин на регіональному ринку продуктів харчування утворена робоча група з представників облдержадміністрації, контролюючих органів.

Як повідомила начальник Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області Тетяна Шпаченко, за січень в області досягнуто нижчих, ніж у середньому по Україні, темпів зростання споживчих цін на продукти харчування 103,0% (по Україні – 103,2%) та загального індексу інфляції – 101,6% (по Україні -101,8%). За індексом споживчих цін Сумщина посідає 8 місце серед регіонів України, у чому числі на продукти харчування – 14 місце.

На продовольчому ринку області станом на 10 лютого ціни майже на всі основні продовольчі товари на 0,1-21,8% нижчі від середніх по Україні. Вищими є ціни лише па крупу гречану (+5,9%), ковбасу 1 сорту (+0,1%), свинину (+0,2%) та яйця курячі (+1,3%).

За рейтингом вартості основних продовольчих товарів найвищий рівень цін станом на 17 лютого зафіксовано в торговельній мережі міста Суми та Великописарівського, Краснопільського, Охтирського, Путивльського районів; на продовольчих ринках міст Суми, Шостка та Кролевецького, Путивльського, Середино-Будського районів.

Найбільші з початку року темпи зростання цін зафіксовано в закладах торгівлі міста Глухів та Білопільського, Глухівського, Охтирського, Тростянецького районів; на продовольчих ринках міст Глухів, Ромни, Шостка та Білопільського, Буринського районів.

Як зазначив начальник головного управління економіки Олександр Сітак, протягом січня в області проведено 55 ярмарків з метою насичення споживчого ринку продуктами харчування за низькими цінами, на яких безпосередні товаровиробники тваринницької та рослинницької продукції реалізовували продукти харчування за цінами на 15-20% нижче ринкових.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: