Дерматолог

Порушено правила ведення мисливського господарства

Суспільство 07:13, 27.10.2010
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Державною екологічною інспекцією в Сумській області проведено позапланову перевірку виконання рішення від 2 липня 2009 р. про тимчасову заборону полювання в межах мисливських угідь ДП «Шосткинське лісове господарство» (Собицького мисливського лісництва).
За отриманою інформацією стало відомо, що ДП  «Шосткинське лісове господарство» видано наказ від 05.07.2010 на відкриття полювання в угіддях лісгоспу в мисливський сезон 2010-2011 рр., що прямо порушує винесене рішення про заборону полювання у  визначених мисливських угіддях.

В результаті інспекційної перевірки даний факт  підтвердився. Керівництву лісового господарства було вказано на порушення природоохоронного законодавства, в результаті чого наказ на проведення незаконного полювання  скасували.

Перевіркою, проведеною в 2009 році  виявлено, що ліміти добування (відстрілу, відлову) диких парнокопитних та хутрових звірів у сезон полювання 2009-2010рр. встановлені з порушенням вимог чинного законодавства, а саме:

– матеріали обліку чисельності (запасів) диких тварин оформлені не належним чином, що викликали сумніви про достовірність даних;

– відсутні матеріали аналізу лімітів за попередні роки; динаміки чисельності, біологічних та ін.показників, що визначають відтворювальний потенціал конкретної популяції тварин; епізоотичний стан мисливського господарства,

що порушувало вимоги ст. 16 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання», ст.ст.34, 37 ЗУ «Про тваринний світ», ст. 11 ЗУ «Про Червону Книгу України»,  відповідно до чого і було винесено рішення про заборону полювання в даному лісництві.
Ведення мисливського господарства на території Собицького лісництва ДП «Шосткинське лісове господарство» досі заборонено до усунення всіх виявлених перевіркою 2009 р. недоліків.

 

До відома: Ліміти використання диких тварин, віднесених до природних ресурсів загальнодержавного значення, затверджуються Мінприроди на кожний окремий вид тварин для окремих територій, мисливських господарств чи користувачів об’єктів тваринного світу. Розробка проектів лімітів здійснюється на підставі первинних матеріалів обліку чисельності (визначення запасів) диких тварин, що надаються користувачами разом з висновками представників місцевих органів Мінприроди та Держкомлісгоспу України.
При визначенні лімітів враховуються:  оптимальна чисельність мисливських тварин (з урахуванням їх статевого та вікового складу), при якій на певній території мисливського угіддя забезпечується їх нормальне існування без виснаження природних кормових ресурсів, загрози виникнення епізоотій, заподіяння шкоди лісовому, сільському чи ін.господарствам, а також здоров’ю людини; дані аналізу лімітів за попередні роки; динаміка чисельності; біологічні та ін.показники, що визначають відтворювальний потенціал конкретної популяції тварин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору