Бош сервис
Сервис Центр

операція «Первоцвіт-2010»

Суспільство | 09:56, 18.04.2010
 Поділитися

Поділитися в

Foto

З початку березня, як і щороку,  Державною екологічною інспекцією в Сумській області розпочато проведення щорічної весняної операції «Первоцвіт-2010» з метою недопущення в області незаконного продажу ранньоквітучих рослин та збереження їх у природі.

Продаж на ринках таких рослин є порушенням статей 9, 10 ЗУ «Про рослинний світ» та Рішення обласної ради «Про заходи щодо посилення охорони рідкісних та зникаючих видів рослин і тварин, що підлягають особливій охороні на території Сумської області».

До видів рослин з числа занесених до Червоної книги України, які найчастіше з’являються в продажу на території Сумської області, слід віднести: підсніжник складчастий, білосніжна квітка; шафрани різних видів і забарвлення; цибулю ведмежу (левурда або черемша), а також   ряст, анемона  ін.

З 2010 р. розміри штрафів за незаконний продаж рослин, занесених до Червоної книги, збільшено. Тепер при виявленні фактів продажу таких рослин винні  особи будуть притягуватись до адмінвідповідальності за ст. 88-1 Кодексу України про адмінправопорушення з накладенням штрафу розміром від 153 до 408 грн. Крім цього передбачено відшкодування збитків – від 9 до 15 грн. за одну рослину.

  Сьогодення показує, що кількість рослин невпинно зменшується. Про це яскраво свідчить той факт, що до третього видання Червоної книги України, яке  вийшло наприкінці 2009р., занесено вже значно більше рослин, ніж до попереднього(у другому виданні  занесено 541 рослина, у третьому – 826!). В тому числі поповнився перелік і деякими ранньоквітучими рослинами, такими як горицвіт весняний(Adonis vernalis). Знищуючи природу ми самі поступово віддаляємось від неї, від нашої першооснови. Тож давайте разом піклуватися про красу та збереження наших природних дарів!

                                               за даними Державної екологічної інспекції в Сумській області,
                                              спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ
                                             Тимошик Тетяна

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору