Бош сервис
Сервис Центр

Офіційна заява Голови Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України

Суспільство | 09:05, 4.11.2009
 Поділитися

Поділитися в

Foto

 

В Україні виникла складна епідемічна ситуація із захворюванням на гострі респіраторні вірусні інфекції, у зв’язку з чим різко зріс попит на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що використовуються для лікування (профілактики) цих захворювань.
За результатами попередніх досліджень, проведених відділенням, спостерігається перевищення попиту на зазначені товари над пропозицією у аптечних закладах та підприємствах оптової торгівлі ними.
Підвищення цін на відповідні товари та/або відмова від придбання або реалізації товару в умовах загострення епідеміологічної ситуації не можуть бути зумовлені об’єктивними економічними причинами.
Такі дії або бездіяльність суб’єктів господарювання можуть містити ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, за які відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції», передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу.
    З метою упередження проявів зловживань ситуацією у вигляді штучного виникнення дефіциту та необґрунтованого підвищення цін на відповідні лікарські засоби, мною як головою Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, направлені керівникам (власникам) аптечних закладів та оптово-постачальних організацій лікарських засобів в області обов’язкові до розгляду рекомендації:

1. Утриматись від дій або бездіяльності, що може спричинити:
– підвищення цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що використовуються для лікування (профілактики) гострих респіраторних вірусних інфекційних захворювань порівняно з цінами, які склалися станом на 23 жовтня 2009 року;
– виникнення дефіциту лікарських засобів та виробів медичного  призначення, що використовуюся для лікування (профілактики) гострих респіраторних вірусних інфекційних захворювань.

2. У разі підвищення цін на лікарські засоби та вироби медичного  призначення, що використовуються для лікування (профілактики) гострих респіраторних вірусних інфекційних захворювань, негайно, з моменту одержання цих рекомендацій, вжити невідкладних заходів щодо повернення цін не пізніше як 5 листопада 2009 року до рівня, що склався станом на 23 жовтня 2009 року.
3. Повідомляти територіальне відділення про виявлене безпідставне зростання цін на вироби медичного призначення, що використовуються для лікування (профілактики) гострих респіраторних вірусних інфекційних захворювань, іншими суб’єктами господарювання (постачальниками), від яких залежить рівень цін та наявність зазначених товарів на ринку, а також про факти відмови у їх постачанні.

    Одночасно хочу звернутися до жителів нашої області з проханням негайно повідомляти про подібні випадки територіальне відділення на відкриту нами „гарячу” телефонну лінію за телефоном 22-12-84.

Голова  відділення                                                                                                            М.С. Ільченко

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору