ontaxi
Сервис Центр

Небезпека використання газу у побуті при підвищеній температурі повітря

Суспільство | 02:13, 6.08.2010
 Поділитися

Поділитися в

Foto

В Україні через спекотну погоду трапились випадки отруєння чадним газом при використанні газу в побуті. Підвищення навколишньої температури стало причиною погіршення тяги в димових та вентиляційних каналах, що призвело до отруєння мешканців будинків в містах Херсоні та Харкові.
З метою попередження аналогічних випадків, власникам будинків (ЖЕК, ЖСК, приватні власники) необхідно провести обстеження системи димовідведення та вентиляції.
Користувачам перед запаленням пальників газових приладів і періодично під час їхньої роботи необхідно перевіряти наявність тяги. А саме, піднести смужку паперу до тягопереривача в газовій колонці, ємкісного водонагрівача або до оглядового отвору в газопальникових приладах. Якщо смужка паперу втягується усередину – це свідчить про наявність тяги; якщо залишається нерухомою – тяга відсутня, якщо відхиляється від газового приладу у бік приміщення – тяга зворотна. При відсутності або зворотній тязі, а також під час сильного вітру, дощу, різкому перепаді температури зовнішнього повітря, користуватися газовими приладами з відводом продуктів згоряння в димохід категорично забороняється.
У випадку відсутності тяги необхідно терміново звернутися до ЖЕКу для проведення обстеження димових та вентиляційних каналів (виконання цієї роботи передбачене в тарифах за квартплату).
Підвищення температури повітря стало також причиною аварій при використанні балонів із зрідженими вуглеводневими газами у побуті у Рівненській та Полтавській областях.
Задля власної безпеки і безпеки своїх рідних необхідно заправляти побутові балони виключно на газонаповнювальних пунктах та станціях спеціалізованих газових господарств, що унеможливить переповнення балонів із зрідженим вуглеводневим газом. Адже, як відомо, скраплений газ при підвищеній температурі розширюється, що при переповненому балоні може призвести до його вибуху, а в подальшому – до травмування людей.
Крім того, не дозволяється підігрівати балони зі зрідженим вуглеводневим газом і встановлювати їх поблизу опалювальних приладів. Забороняється самовільне встановлення та підключення балонів ЗВГ, їх зберігання у підвалах житлових будинків.
Бережіть себе та своїх рідних!

 
Прес-служба управління
Держгірпромнагляду
по Сумській області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору