Дерматолог

На Сумщині розглянули питання забезпечення сучасного інклюзивного простору для дітей з особливими освітніми потребами в усіх опорних школах

Влада, Освіта 17:51, 25.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

Шляхом співфінансування з обласного та місцевих бюджетів заклади освіти з інклюзивними класами зможуть отримати сучасні медіатеки для індивідуальної та масової роботи з інформацією на електронних носіях.

«Концепція інклюзивної освіти відображає одну з головних демократичних ідей світу, ґрунтується на тому, що всі діти – цінні й активні члени суспільства, – говорив Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ.Тому організація освітнього простору повинна будуватися на інклюзивних цінностях, злагодженій роботі колективу, удосконаленні програм і методів навчання та, звичайно ж, на універсальному дизайні», – зазначив керівник апарату облдержадміністрації.

Довідково: На Сумщині щороку збільшується мережа закладів освіти та кількість дітей з особливими освітніми потребами, для яких організовано інклюзивне навчання. У 2018-2019 навчальному році місцевими органами управління освітою для 281 дитини з особливими освітніми потребами організовано інклюзивне навчання у 198 класах 101 закладу загальної середньої освіти (2017-2018 навчальний рік – 140 дітей з особливими освітніми потребами, 96 класів, 60 закладів загальної середньої освіти).

Станом на 20.05.2019 ресурсну кімнату створено у комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр Сумської районної ради Сумської області» та 10 закладах загальної середньої освіти (Червонослобідській ЗОШ, Куземинській ЗОШ, Князівському НВК, Охтирській ЗОШ № 6, Глухівській ЗОШ № 1, Лебединській ЗОШ № 1, Успенській ЗОШ, Грунській ЗОШ, філії Тростянецького ЗЗСО № 5, Сумському НВК № 16). Наразі відсутнє інклюзивне навчання у закладах освіти Глухівського району (83 дитини з ООП), Конотопського (75 дітей з ООП), Середино-Будського (75 дітей з ООП), Ямпільського (47 дітей з ООП), Недригайлівського (21 дитина з ООП).

Нагадавємо, одним з елементів сучасного освітнього простору є медіатека – технологічно розвинена сучасна бібліотека нового зразка. Медіатека – це не лише джерело знань, а й інтерактивний простір для реалізації освітніх можливостей кожної дитини, враховуючи її індивідуальні особливості. Тут створюється комфортне середовище, де школярі можуть проводити вільний час, спілкуватися один з одним, навчатися, консультуватися з педагогами і психологами, грати. Приміщення облаштовується зручними меблями і розподіляється на зони: зона з медіатехнічним обладнанням для проведення корекційно-розвиткових занять; зона для розвитку моторики, пізнавальних процесів за допомогою інтерактивних ігор і роздаткового матеріалу; зона релаксу. Основною задачею шкільної медіатеки є забезпечення освітнього процесу та самоосвіти шляхом формування шкільного інформаційного банку на різних видах носіїв інформації, його максимального використання, інформаційного та бібліотечного обслуговування учнів і педагогів. Питання впровадження на Сумщині передового досвіду Дніпропетровської області у сфері забезпечення сучасного інклюзивного простору закладів освіти та інклюзивно-ресурсних центрів розглянули під час засідання у форматі «круглого столу» «Створення сучасного інклюзивного простору», що відбулося на базі Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного в рамках Програми U-LEAD з Європою та Мінрегіону.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору