Бош сервис
Сервис Центр

Міліція Сумщини розпочала активну боротьбу з курцями

Суспільство | 06:20, 30.08.2009
 Поділитися

Поділитися в

Foto

 

Паління в громадських місцях коштує тепер дуже дорого: нині  не тільки набув чинності закон, яким вводяться нові підвищені штрафи за паління в забороненому місці, за продаж цигарок поштучно, з рук або неповнолітнім. Але ще й правоохоронці починають відслідковувати  поводження громадян. Міліціонери вже  не тільки попереджають, але й складають адміністративні протоколи на порушників. За перше порушення можна обійтися штрафом від 51 до 170 грн.  Повторне вже  може стати вдвічі дорожчим. На  Сумщині  з початку року загальна сума виписаних на курців штрафів перевищила 5000 грн

 В Україні палять  дві третини чоловіків та кожна  п’ята жінка – такі дані наводить статистика. І хоча  в країні вже майже 4 роки  діє закон «Про  заходи щодо попередження та зменшення  вживання тютюнових виробів», що обмежує паління у громадських місцях, а в Кодекс України про адміністративні правопорушення навіть внесена відповідальність у вигляді штрафів, палити продовжують всюди. Правоохоронці  говорять: ситуацію можуть змінити  значно підвищені штрафи за паління у невстановлених місцях.  Якщо раніше  максимальна сума штрафу складала 51 грн., то зараз вже від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів – до 170 грн.  При повторному порушенні, що вчинено протягом року сума штрафу збільшиться вдвічі.  До переліку заборонених місць потрапили паркові зони, зупинки, під’їзди житлових будинків, стадіони, навчальні і медичні заклади, дитячі майданчики, громадський транспорт. Дорожче обходитиметься і нелегальна торгівля тютюновими виробами – до 1700 грн.

Проте більшість  сумчан  не знають про вимоги законодавства. Хоча і не проти їх дотримуватись за умови чіткого визначення заборонених місць. Не знання закону не звільняє від відповідальності. За півроку співробітниками міліції Сумщини складено майже півтори тисячі  адмінпротоколів за паління у заборонених місцях.   „Протокол – не панацея, і ми розуміємо, що до кожного будинку чи ресторану ми не можемо поставити  працівника міліції, – говорить перший заступник начальника ГУМВС України в Сумській області полковник міліції Олег Тверетинов. – Наша головна мета – щоб всі  зрозуміли – палити в громадських місцях заборонено. Можна тільки у спеціально відведених. Проте злісних  порушників будемо штрафувати нещадно.”

Якщо раніше за паління наприклад у кафе штрафували тільки  клієнтів, то тепер відповідальність покладається і на юридичну особу, тобто сам заклад, який можуть оштрафувати на суму від 1 до 10 тисяч грн. Щодо останньої цифри – на Сумщині такого штрафу ще було.  А от  на курців – порушників вже виписані штрафи на загальну  суму більше 5000 грн. – якою поповниться обласна казна.

 
СЗГ ГУМВС України в Сумській області

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: