Бош сервис
Сервис Центр

Легальна заробітна плата – засіб вирішення соціальних проблем

Суспільство | 07:50, 29.12.2009
 Поділитися

Поділитися в

Foto

 

На сьогоднішній день одним із головних завдань податкових органів є врегулювання  питання оподаткування доходів громадян на законодавчому рівні, маючи за мету легалізувати доходи громадян, збільшити обсяги надходження коштів до бюджету за рахунок підвищення рівня сплати податків.
 Але, на жаль, ще зустрічаються випадки, коли роботодавці виплачують своїм найманим працівникам  заробітну плату  в “конвертах”,  або ж взагалі не реєструють своїх працівників, не перераховуючи податок з доходів фізичних осіб до бюджету. Їх домовленість про  розмір заробітної плати жодним чином не зафіксовано, і роботодавець сплачує її доти, доки на те його воля. Звернувшись за захистом своїх прав, наприклад, до суду, працівник не матиме практично жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної платні. Отримуючи заробітну плату в «конверті», працівник сам вчиняє серйозне правопорушення – ухилення від оподаткування.
Майже щодня до податкової інспекції звертаються громадяни, ошукані їх роботодавцями з проханням допомогти їм. Лише за січень-грудень 2009 року відсоток таких звернень в загальній кількості – 29%. Так, за поточний  рік працівниками підрозділу оподаткування фізичних осіб за  результатами контрольно-перевірочної роботи було виявлено  663 незареєстрованих найманих працівників, яким було виплачено доходу в сумі 147,5 тис. грн. В результаті відпрацювання таких фактів в місцевий бюджет було добровільно сплачено податку в сумі 20,83 тис. грн.  
Шановні громадяни! Погоджуючись на такі умови виплати заробітної плати, перш за все, ви лишаєте себе соціального захисту, а це – нарахування й отримання пенсії, лікарняних, соціальної допомоги.

Відділ масово-роз’яснювальної
роботи та звернень громадян Шосткинської МДПІ


 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору