Бош сервис
Сервис Центр

Готуючись до закордонної подорожі з дитиною, завчасно потурбуйтесь про підготовку відповідних документів

Суспільство | 02:50, 25.12.2009
 Поділитися

Поділитися в

Foto

 

З початку 2009 року в пунктах пропуску через державний кордон України на ділянці відповідальності Сумського прикордонного загону через кордон не пропущено 438 дітей, 300 з них – громадяни України.
Основною причиною, через які прикордонники вимушені відмовляти у пропуску через кордон нашим неповнолітнім співвітчизникам – це відсутність у супроводжуючих їх осіб доручення чи нотаріально засвідченої згоди батьків для виїзду дитини за кордон. Саме з цієї  причини не змогли виїхати за межі України 173 дитини. Ще однією з причин відмови у пропуску через кордон являється надання на паспортний контроль недійсних документів, а саме ксерокопій свідоцтв про народження. Звертаємо увагу батьків та опікунів, що ксерокопія свідоцтва про народження дитини, навіть завірена нотаріально, не дає права на перетин кордону. Крім того, причиною відмови у пропуску через кордон громадянам України може бути відсутність вікового фото в паспортах батьків чи технічна несправність документа.
Як правило, з початком Новорічних та Різдвяних свят збільшується кількість дітей, які будуть перетинати державний кордон України. Тому ще раз варто нагадати, що відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року №57 та внесеними до них змінами постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року №932 „Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України”, виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або у супроводі осіб, які уповноважені одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється тільки за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків не перебуває у пункті пропуску через державний кордон.
Без нотаріально засвідченої згоди другого з батьків виїзд за межі  дитини можливий у випадку коли другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджує запис про батька у свідоцтві про народження дитини та відсутній у пункті пропуску чи, коли у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким прямує громадянин, що не досяг 16-річного віку, або проїзному документі є відповідний запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік в дипломатичному представництві України за кордоном.
Також не вимагається нотаріально посвідчена згода другого з батьків у разі пред’явлення оригіналів або нотаріально посвідчених копій таких документів:
свідоцтва про смерть другого з батьків;
рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).
Виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.
Шановні дорослі, готуючись до закордонної подорожі з дитиною, завчасно потурбуйтесь про підготовку відповідних документів для перетину державного кордону України дітьми а також супроводжуючими їх особами. Витрачений час на оформлення відповідних документів вартий того, щоб не зіпсувати святковий настрій собі та своїм дітям.
Проконсультуватись з питань оформлення документів для перетину державного кордону України Ви можете в туристичних фірмах, які здійснюють відповідну діяльність, або звернутись за консультацією до Сумського прикордонного загону за телефонами: 0542-671-382, 0542-671-370.

Олександр Шишка
прес-служба Сумського прикордонного загону 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору