ontaxi
Сервис Центр

Чи готова Україна до опалювального сезону?

 Поділитися

Поділитися в

До офіційного початку нового опалювального сезону залишилось фактично два тижні.

Про те, що в Україні він розпочнеться вчасно і всі енергосистеми працюють у штатному режимі, ми чуємо від влади чи не щодня.

В той же час, на ряді аспектів, через які нинішня зима для більшості українців, незважаючи на температуру повітря за вікном, буде лютою, увага традиційно не акцентується.

По-перше, це скорочення нормативів споживання газу. Всього за кілька років у нашій країні його скоротили з 11 до 4,5 кубометрів на один квадратний метр.

З 1 травня 2018 року соціальний норматив для індивідуального опалення природним газом складає 4,5 куб. м на 1 кв. м опалюваної площі на місяць, замість минулорічних 5 куб. м. Для деяких регіонів переглянуто і коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат природного газу та інших видів палива на потреби опалення.

Очевидно, що розмір субсидії на оплату комунальних послуг зменшиться, тоді як пенсії і зарплати лишаються на тому ж рівні.

Те підвищення соціальних стандартів, яке нам обіцяють, майже повністю «з’їсть» інфляція і реальне матеріальне становище соціально незахищених верств населення України вкотре погіршиться.

До того ж і досі невідома остаточна ціна блакитного палива. Заяви посадовців різних рангів про його здорожчання не припиняються, але влада всю відповідальність за цей вбивчий для економіки країни крок намагається перекласти на МВФ.

А про те, що приведення цін на газ для населення до імпортного паритету необхідне нам, щоб отримати черговий транш на обслуговування і погашення зовнішніх боргів, багато не говорять.

Звісно, що здорожчання газу потягне за собою ріст цін на опалення, гарячу воду, продукти харчування і т.д.

Зробивши непідйомними тарифи ми ще глибше впадемо у боргову яму, тому політична партія «ОСНОВА» категорично проти підвищення ціни на газ.

Велика кількість мешканців наших міст ще й досі не розрахувалася за отримані послуги із теплопостачання за минулий опалювальний сезон.

То про яке підвищення тарифів можна говорити?

І досі не врегульованими залишаються питання щодо погашення державою теплопостачаючим підприємствам боргів по пільгам та субсидіям.

Через невчасні розрахунки енергетики не можуть заплатити за газ і опалювальний сезон вкотре опиняється під загрозою.

Влада закликає не лякати людей зривом опалювального сезону, а проблеми, які є майже у кожному місті з опаленням, гарячою водою називає локальними труднощами.

Очевидно, що всю відповідальність за недалекоглядні та популістські рішення хочуть вкотре перекласти на наші з вами плечі.

«Тема тарифів завжди була популярною серед політиків, адже, як би це не цинічно звучало, вона дозволяє ділкам від влади заробляти собі популярність. Щоби вкотре не купитись на обіцянки, пропоную людям уважно слухати і аналізувати кожну пропозицію, що стосується тарифів.

Щоби вивести вітчизняну економіку з кризи, партія «ОСНОВА» розробила масштабну програму енергоефективності, згідно якої ціну на газ буде знижено на 40 %. Підвищення енергоефективності знизить собівартість української продукції, а значить і ціну на неї, знизяться тарифи на опалення, світло, гарячу воду. Ми пропонуємо дієві кроки і беремо за них відповідальність», – зазначає голова Сумської обласної організації політичної партії «ОСНОВА» Володимир Мельніченко.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Реклама

Rodont
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору