Дерматолог

ЦЕ НЕОБХІДНО ЗНАТИ КОЖНОМУ, ХТО МАЄ НАМІР РЕАЛІЗУВАТИ ВЛАСНУ СІЛЬГОСППРОДУКЦІЮ

Суспільство 05:00, 22.09.2010
 Поділитися

Поділитися в

Foto

У зв’язку із актуальністю даного питання Шосткинська МДПІ звертає увагу на наступні моменти чинного законодавства України.

Доходи громадян, одержані від ведення особистого селянського господарства, оподатковуються згідно з пп. 4.3.36 п. 4.3 ст. 4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV, яким визначено, що до складу доходу платника податку не включаються і не декларуються, зокрема, доходи від відчуження безпосередньо власником сільськогосподарської продукції (включаючи продукцію первинної переробки), вирощеної (виробленої) ним на земельних ділянках, наданих для ведення особистого селянського господарства, якщо їх розмір не було збільшено в результаті отриманої в натурі (на місцевості) земельної частки (паю); будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибних ділянках), ведення садівництва та індивідуального дачного будівництва.

Для того, щоб такі доходи не підлягали оподаткуванню, громадянин, який продає сільськогосподарську продукцію надає податковому агенту (покупцю) довідку про своє право на отримання доходу у джерела його виплати без утримання податку (форма 3-ДФ). Така Довідка видається безоплатно сільською, селищною, міською радою особисто власнику сільгосппродукції у 10-денний строк з дня звернення за місцем проживання або місцем розташування земельної ділянки. При цьому, розмір земельної ділянки не повинен перевищувати норм безоплатної передачі у власність громадянам земельних ділянок згідно із Земельним кодексом. У разі перевищення площі або зміни цільового призначення земельної ділянки довідка втрачає чинність з місяця, наступного за місяцем, у якому ця подія відбулася.

Порядок видачі довідки про право фізичної особи на отримання доходу від податкового агента без утримання податку та її форму затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 р. № 1063.

Зазначена довідка не видається, зокрема, якщо:
1.    громадянин особисто не вирощував продукцію, яку він має намір реалізовувати (тобто якщо є перекупником);
2.    розмір ділянки для ведення господарства, яку громадянин одержав у власність шляхом придбання, одержання у спадщину чи подарунок, перевищує встановлений Земельним кодексом розмір (2 га);
3.    громадянин не має права власності на землю, в т.ч. на орендованій;
4.    громадянин є головою чи членом фермерського господарства або зареєстрований суб’єктом підприємницької діяльності з видом діяльності «вирощування та/або реалізація сільгосппродукції».

Про зміну інформації, зазначеної в довідці, власник сільськогосподарської продукції письмово повідомляє сільську, селищну, міську раду, яка в 10-денний строк видає йому нову довідку з урахуванням відповідних змін. При цьому попередня довідка анулюється.
Довідка видається строком на п’ять років.

Якщо сільськогосподарська продукція реалізовується фізичною особою, яка не має довідки про право на отримання доходу від податкового агента без утримання податку, то податковий агент зобов’язаний утримати податок з усієї суми, виплаченої за закупівлю такої продукції у фізичної особи.

Якщо платник податків протягом року одержував доходи, в тому числі від продажу сільськогосподарської продукції, від осіб, які не є податковими агентами, тобто від нерезидентів або фізичних осіб, які не мають статусу самозайнятих осіб, то він зобов’язаний до 1 квітня року, наступного за звітним, подати до податкової інспекції за місцем свого проживання декларацію, в якій зазначити такі доходи, та сплатити суму податку за ставкою 15 %.

Також з зазначеним матеріалом можна ознайомитися в журналі «Вісник податкової служби України», березень 2010 р., № 12 (584), с. 36.

Відділ МРР та звернень громадян

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору