ontaxi
Сервис Центр

«Бум» зеленої електроенергії в Україні

 Поділитися

Поділитися в

Протягом кількох останніх десятиліть так званий зелений рух стає все сильнішим. Люди більше замислюються про щоденні зміни, яких можна досягти, щоб зробити планету Земля трохи приємнішою та зменшити шкідливий вплив забруднення. Є безліч способів того, як це можна зробити – від виголошення промов та пожертвування грошей, як, наприклад, відома покеристка та астрофізик Лів Борі, – до заснування Сонячної Академії в Африці, як це зробив популярний співак Akon.

Відновлювану енергетику сьогодні почали порівнювати з новим ІТ, враховуючи її швидкі темпи зростання, а також активні інноваційні технологічні розробки.

Сьогодні в загальному енергетичному балансі світу використання відновлюваних джерел енергії досягло 1/4, і поступово збільшується. Поширення зеленої енергетики досягає Індії та Мексики, які вже стають світовими лідерами, випереджаючи Європу. А в енергетику починають інвестувати компанії, які за основним видом своєї діяльності далекі від цієї галузі.

Не залишається осторонь і Україна. Так, за 6 місяців 2017 року в країні введено 126,5 МВт потужностей об’єктів відновлюваної електроенергетики, які працюють за «зеленим» тарифом. Про це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук. “Для порівняння, за весь 2016 рік встановлено 121 МВт таких потужностей. Фактично, за півроку запущено “зелених “проектів більше, ніж за весь 2016 рік”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що більшість введених в I півріччі 2017 року потужностей (118,1 МВт) – об’єкти сонячної енергетики, ще 5,5 МВт – електростанції на біогазі, а 2,9 МВт – об’єкти малої гідроенергетики.

Ця статистика – яскраве підтвердження ефективної дії розроблених спільно з Держенергоефективності та прийнятих парламентом законодавчих ініціатив. Ключову роль відіграє Закон України від 04.06.2015 р № 514-VIII про створення конкурентних умов для виробництва “чистої” енергії”, – зазначив Савчук.

Відповідно до чинного закону, “зелений” тариф прив’язаний до курсу євро до 2030 року, що дозволяє нівелювати ризики інфляції, також скасовано вимогу про “місцеву складову” і введена надбавка до тарифу за використання українського обладнання.

Відзначається, що законодавством вже в цьому році передбачено укладення довгострокових договорів купівлі-продажу електроенергії, виробленої за “зеленим” тарифом, на весь термін його дії.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), збільшила “зелені” тарифи для приватних домогосподарств на 1,5%.

Відзначається, що тариф був підвищений на 1,5%, оскільки його розрахунок прив’язаний до офіційного курсу євро.

Згідно з рішенням НКРЕКП, “зелений” тариф на електричну енергію збільшується для приватних домогосподарств, які виробляють її з енергії сонця і введені в експлуатацію:

  • з 1 квітня 2013 по 31 грудня 2014 – 10,49 грн / кВт * год,
  • з 1 січня 2015 по 30 червня 2015 року – 9,43 грн / кВт * год,
  • з 1 липня 2015 по 31 грудня 2015 – 5,86 грн / кВт * год,
  • з 1 січня 2016 по 31 грудня 2016 року – 5,56 грн / кВт * год,
  • з 1 січня 2017 по 31 грудня 2019 – 5,29 грн / кВт * год.

Також комісія збільшила “зелений” тариф на електричну енергію для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії вітру і введені в експлуатацію з 1 липня 2015 по 31 грудня 2019 – до 3,4 грн / кВт * год.

Згадані тарифи діють для сонячних і вітрових установок, потужність яких не перевищує 30 кВт і наведено без урахування ПДВ. Нагадаємо, перший секретар Представництва Європейського союзу в Україні Хосе Мануель Ернандес запевнив, що ЄС продовжить підтримку розвитку альтернативної енергетики в Україні.

Сьогодні нова енергетика, яка використовує зелені технології, стає однією з найдинамічніших галузей економіки, конкуруючи за темпами зростання з IT і біотехнологіями. Слідкуйте за новими трендами зеленої енергетики, щоб не прогледіти свій час та можливості.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору