ЯК В УПРАВЛІННІ ОСВІТИ «ПІКЛУЮТЬСЯ» ПРО ДІТЕЙ

Автор
В'ячеслав Павленко | 19:40, 7.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

   На початку квітня цього року звернувся із заявою до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, в якій зазначив про порушення санітарних правил керівництвом Шосткинської загальноосвітньої школи № 11.

Приводом для мого звернення слугував факт того, що до мене як до журналіста звернулася матір учениці 1-го класу зазначеної школи, яка повідомила, що її дитина відмовляється ходити до школи з причини того, що туалети для дівчат не обладнані перегородками та дверними кабінками.

Нещодавно отримав відповідь, в якій зазначено, що Шосткинським міськрайонним управлінням Головдержпродспоживслужби в Сумській області підготовлено санітарний припис від 23.04.2019 начальникові управління освіти та директорові Шосткинської загальноосвітньої школи № 11 з відповідними вимогами щодо усунення виявлених порушень. Питання його виконання взято на контроль і обов’язково буде враховано при перевірці готовності закладу до нового навчального року.

Також повідомлено, що Шосткинське міськрайонне управління ініціювало комісійний розгляд мого звернення на рівні міського голови м. Шостки.

19.04.2019 відбулося комісійне обстеження Шосткинськьої  загальноосвітньої школи № 11, в ході якого встановлено, що в туалетних приміщеннях для дівчат 1 – 4 класів на другому поверсі проведений ремонт (під час весняних канікул 01.04.19 – 14.04.19), встановлено перегородки та замінено на сучасні три умивальники, незабаром будуть встановлені двері в кабінках.

На першому поверсі ремонт ще не розпочато, оскільки відновився і триває навчальний процес. Всі відповідні ремонтні роботи щодо приведення туалетних приміщень у відповідність до п. 7.5 ДСанГІІН 5.5.2.008-01 заплановані на час літніх канікул.

Встановлено також, що у всіх приміщеннях і зокрема в туалетних приміщеннях для дівчат на другому поверсі було проведено заміну вікон на металопластикові (2016р.), поточний ремонт водопровідних мереж закладу (2017), заміна умивальників (2018).

Заслуговує на увагу той факт, що адміністрація загальноосвітньої школи  № 11 протягом останніх років щорічно зверталася до управління освіти зі службовими записками та інформаціями стосовно проведення ремонтних робіт. Про це також зазначено у відповіді.

Окрім цього, під час особистого спілкування з директором школи, остання зазначила, що звернення було поштовхом для термінового ремонту туалетних приміщень для дівчат на другому поверсі.

Чому ж раніше дані роботи не були проведені? Що заважало їх провести? В Акті готовності даного навчального закладу до 2018-2019 навчального року про них замовчано?

Але дивним є те, що ремонт туалетних приміщень проводили працівники комбінату шкільного харчування?! Тому незрозумілий «зв’язок» між приготуванням їжі для дітей та ремонтом туалетних приміщень.

Що має слугувати поштовхом  до того,  щоб управління освіти в особі керівника  належним чином  виконувало  свої обов’язки?

Зламані  психіки  маленьких  школярів? Прилюдні  приниження честі та гідності старших? Відсутність  права  на моральність? Коли «неандертальщина» у ХХІ столітті викоріниться  назавжди не лише із радянських  приміщень  освітніх  закладів,  а й з «совєтскомислячіх» голів  їх очільників? Чому серед навчального  року з’явилися можливості, ресурси та вимушене бажання,  а перед його початком  не було навіть розуміння  закону?

Чесних  та відвертих  відповідей  на закономірні  питання  чекаю не лише я,  а й громада міста від очільника освіти  міста  Наталії СЕРГЕЙКО.

Сподіваюсь, що на усі запитання належним чином відреагує міська влада, а правоохоронні органи дадуть  цьому оцінку відповідно до законодавства.

 

 

Фото з Інтернету

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора

Нагору