ЯК ОТРИМАТИ ГРОШОВУ ДОПОМОГУ ВІД МІСЬКОЇ ВЛАДИ?

Автор
В'ячеслав Павленко | 13:12, 22.05.2020
 Поділитися

Поділитися в

Здатність ранжувати пріоритети і компетентність з боку міського голови у поєднанні з принциповою позицією депутатів міськради – ось алгоритм руху до успіху і процвітання місцевої громади. У нашому випадку алгоритм не дієвий, оскільки окремі його складові, даруйте за прямоту, дорівнюють нулю.

Не перший рік спостерігаємо відвертий дерибан місцевого бюджету по кишенях посадовців. Місто, на мою думку, не наблизилося ні на крок до вирішення найглобальніших проблем.

В цій публікації черговий приклад розпорошування коштів громади на другорядні потреби. Масштаби цього явища протягом останніх років вже не просто жахають, а відверто дратують, бо ставлять хрест на можливості вирішення соціально значимих питань і не дають зосереджувати кошти на проєкти, що дійсно покращать якість життя громади. Або кошти ніби і заплановані, але, дивним чином зекономлені, наприкінці року направляються не на такі вже й серйозні потреби.

У 2019 році міською радою був винесений і схвалений проєкт міської програми соціального захисту окремих категорій громадян та фінансової підтримки громадських організацій ветеранів та осіб з інвалідністю, інших установ та закладів на 2019-2023 роки, яка передбачає надання соціальної допомоги окремим категоріям громадян та фінансової підтримки громадських організацій ветеранів та осіб з інвалідністю, інших установ та закладів.

Програма є, чинна, але ось такий парадокс, що про неї хтось з містян взагалі не чув, хтось чув, проте не знає змісту і своїх прав. А місцеві чиновники, які мали б повідомляти нужденним про таку програму і на які суми вони можуть розраховувати, чи то цинічно замовчують, чи то сумирно виконують чиїсь вказівки.

Так, коментар Тамари Єпик є свідченням того, що вона вказує суму 200 грн., як замалу для лікування онкохворих, але ж і не вказала, що у зв’язку з тривалою хворобою згідно з Програмою люди мають отримати до 10000 грн. Чиновниця цього не знала? Чи в такій ситуації не надала цьому значення?

Дуже схвильовані коментарі зустрічаються в мережі Facebook з приводу надання матеріальної допомоги від місцевої влади. Виявляється, наш міський голова пропонує цим людям 100-200 грн.

Ця тема виявилася дуже цікавою, адже згідно з цією програмою діють певні критерії для виділення матеріальної допомоги, а саме:

У Розділі 5 цієї Програми вказаний Перелік завдань, заходів та результативні показники, наведу деякі з них:

1. Одноразова матеріальна допомога (один раз на рік):

– у разі стихійного лиха, непередбачених ситуацій – до 300 грн.;

– у зв’язку з тривалою хворобою – до 10000 грн.;

– у зв’язку з пожежею на підставі акту обстеження комісією, створеною розпорядженням міського голови,- до 5000 грн.;

– сім’ям, у яких виховуються діти з інвалідністю віком до 18 років з онкозахворюваннями, – у розмірі до 800 грн.;       

– частина одноразової матеріальної допомоги для компенсації комунальних платежів – у розмірі 300 грн.;

– на відшкодування витрат на встановлення лічильників обліку споживання енергоносіїв (крім води та тепла) у розмірі не більше 1500 грн. (одноразово);

– надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам у разі затримки виплати заробітної плати понад три місяці у сумі 1000 грн. (одноразово).

Для того, щоб отримати матеріальну допомогу громадяни повинні звернутися до Шосткинського міськвиконкому (каб.25-2), де подати свою заяву з доказами на її отримання. А вже потім цю заяву будуть розглядати на черговому засіданні виконкому міськради, де й вирішуватимуть, яку суму грошей виділити громадянину.

Миколо Петровичу! Надайте роз’яснення щодо поняття «тривала хвороба» і яким чином міськрада визначає цю тривалість. Це місяць, три місяці, рік чи кілька років?

Хотілося б отримати коментарі від громадян міста, яких спіткало лихо і як їм надала допомогу місцева влада. Чи є люди, яким відмовляли у допомозі на лікування через відсутність бюджетних коштів?

Таким чином можливо отримати загальну інформацію про пріоритети міської ради і з’ясувати, що можна висвітлювати за більш ніж за 2 млн.грн. у її діяльності через місцеві ЗМІ.

Звертаюсь до громадян та пропоную повідомляти мені про виявлені порушення законодавства на мою електронну адресу: [email protected], щоб разом зобов’язувати чиновників належним чином виконувати свої посадові обов’язки.

Підписуйтесь на мою сторінку у Facebook, Viber, Телеграм-канал, YouTube (Вячеслав Павленко), щоб ще більше знати про події в регіоні.

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора

Нагору