НЕВЖЕ ЧИСТИМ ПОВІТРЯМ МИ ДИХАЄМО?

Автор
Вячеслав Павленко | 20:38, 26.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

   Останнім часом мешканці нашого міста скаржаться на виражений хімічний запах, який поширюється вулицями міста.

   Нещодавно фахівцями Шосткинського міськрайонного відділу ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ» (колишня – СЕС) було здійснено відбір проб повітря в районі ПрАТ «ШЗХР».

     Я, як журналіст Всеукраїнської інформаційної агенції «Журналісти проти корупції» запитав результати досліджень, які мені надіслано.

          Відповідно з отриманими результатами азоту діоксид, сірчистий ангідрид, фенол, формальдегід, вуглецю оксид, аміак, ацетон виявлено в концентраціях, що не перевищують гранично допустимих рівнів. Свинець в атмосферному повітрі не виявлено.

Виходить, що ми дихаємо чистим повітрям?

 

P.S.  Як стало відомо із власних журналістських джерел, у липні 2018 року на ПрАТ «ШЗХР» працювала комісія, яка вивчала питання щодо виробничої діяльності підприємства. Створена комісія була на підставі розпорядження міського голови від 17.07.2018 р. № 43-од.

         Під час роботи цієї комісії відповідальні фахівці підприємства повідомили членам комісії про проблеми, що виникли у ПрАТ «ШЗХР» щодо очистки викидів в атмосферне повітря під час виконання робіт по одному з контрактів (окремі хімічні речовини, які як побічний продукт надходять у повітря мають низький поріг чутливості).

Також журналісту стало відомо, що члени комісії обізнані про те, що в Україні відсутні методики на визначення в атмосферному повітрі вказаних хімічних речовин, тобто їх кількісне значення не може визначити жодна лабораторія, що працює в системі МОЗ України.

Виникає суттєве запитання з цього приводу: хто міг дозволити працювати на території нашого міста підприємству, викиди в атмосферне повітря якого громаді м. Шостка невідомі і які не може дослідити жодна лабораторія в Україні?

Це питання я адресую очільнику нашого міста, МИКОЛІ НОЗІ, екологія – ІРИНИ КРАСНОВІЙ та ГЕННАДІЮ БАЗАРОВУ!

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора