МІСЬКА ВЛАДА «ЗАГОРОДИЛАСЯ» ВІД МЕШКАНЦІВ

Автор
Вячеслав Павленко | 11:22, 19.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

         Ні для кого не є секретом, що у нашому місті один «хазяїн» – міський голова Микола Нога.

      І чужих ніг у своїй вотчині цей «хазяїн» не терпить. Так і заявляє: «в свою хату я нікого не пущу!».

       Нагадаю: ще на початку сьогоднішньої каденції депутатів міської ради, а це було у 2016 році, бурхливо обговорювалося питання утворення виконкому міської ради. До речі, і понині виконком діє не в повному складі. Запитаєте, чому так? Відповідь дуже проста – депутати міської ради «не дають» меру Миколі НОЗІ «всунути» до складу виконкому «ручних» членів, тобто, таких осіб, які б повністю підтримували його рішення і не казали жодного слова проти.

         Вийшло, що Микола НОГА «в свою хату нікого не пускає».

       Все б нічого, якби був би результат от його дій на благо громади. Але виникає дуже багато питань як до самого Миколи НОГИ, так і до керованого ним виконкому міської ради.

         Одним з цих питань є розгляд електронних петицій.

        Законодавством України у 2015 році були внесені доповнення до Закону України «Про звернення громадян» щодо подання громадянами електронних петицій до органів влади, в тому числі й до органів місцевого самоврядування.

Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються статутом територіальної громади.

30 травня 2017 р. виконком приймає рішення за № 130, яким затверджує Порядок розгляду електронних петицій у виконкомі Шосткинської міської ради», який розміщено на офіційному веб-сайті міської ради.

У п.3.6. Порядку зазначено, що петиція до виконкому Шосткинської міської ради розглядається за умови збору на її підтримку не менше ніж 250 підписів громадян (мешканців) протягом 90 календарних днів з дня її оприлюднення. До речі, таку саму кількість підписів під електронними петиціями мають зібрати мешканці обласного центру – Сум, де мешкає втричі більше людей, ніж у Шостці. Тобто, пропорційно сум’янам втричі легше звернутися до своєї міської влади, ніж шосткинцям.

Але, видно, навіть за таких умов небайдужі шосткинці зуміли «дістати» нашу мерію своїми петиціями. І вже 12.09.2017 виконком без обґрунтування своїх дій, своїм рішенням № 215 вносить зміни якраз у пункт Порядку, що стосується кількості збору підписів на підтримку електронної петиції: замість 250 уже 500!

У нас що, населення міста зросло удвічі? Чи у такий цинічний спосіб Микола Нога загородився від містян, щоб і віртуальна нога прохача чи скаржника не перетинала поріг мерії? Адже чим більше підписів потрібно зібрати під електронною петицією, тим менші шанси на те, що це буде зроблено. А менше петицій від громадян – спокійніше життя у міської влади і особисто у мера. Та хіба для того ми обирали міську владу, щоб суспільне життя у Шостці було тихим, як на кладовищі? Туди, як відомо, несуть ногами вперед…

                                    

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора