І ЗНОВУ ПРО ОЛЕКСАНДРА ЖУКА. ПОЛІЦІЯ ПОРУШИЛА СПРАВУ

Автор
В'ячеслав Павленко | 09:08, 29.11.2019
 Поділитися

Поділитися в

       У жовтні 2019 звернувся із запитом на отримання публічної інформації до Комунального некомерційного підприємства  «Шосткинський міський центр медико-санітарної допомоги» Шосткинської міської ради, який очолює Олександр ЖУК.

      У запиті поставив питання про повідомлення прізвищ, ім’я та по батькові працівників комунальної установи, з числа завідувачів амбулаторій, лікарів амбулаторій, старших медичних сестер амбулаторій, медичних сестер амбулаторій, молодших медичних сестер амбулаторій, яким було нараховано максимальний розмір заробітної плати, з урахуванням премій, надбавок, доплат тощо, як за рахунок коштів загального фонду, так і за рахунок коштів спеціального фонду установи за період з 01 червня 2019 р. по 01 вересня 2019 р., у розрізі помісячно.

  11 жовтня 2019 р. отримав відповідь на запит, в якій було відмовлено в наданні публічної інформації.

  В обґрунтування своєї відмови Олександр ЖУК зазначив, що запитувана інформація є персональними даними, що відноситься до конфіденційної інформації.

         Але його відповідь суперечить вимогам законодавства, а саме: ч.5 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», де зазначено, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.   

  Звернувся до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, який здійснює парламентський контроль за доступом до інформації з відповідною заявою стосовно Олександра ЖУКА за ненадання відповіді на запит на інформацію.

  Але Уповноважений вбачає в його діях кримінальне правопорушення, тому направив мою заяву до Національної поліції України для проведення перевірки.

 26 листопада 2019 Шосткинський відділ поліції порушив кримінальну справу за цим фактом як перешкоджання журналісту.

Зараз триває досудове розслідування, за наслідками якого сподіваюсь, справа дійде до суду та винні будуть покарані. Далі буде.

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора

Нагору