ХТО Ж КЕРУЄ ЗАКЛАДОМ?

Автор
В'ячеслав Павленко | 23:42, 1.01.2020
 Поділитися

Поділитися в

      З таким запитанням звернувся до Миколи НОГИ, міського голови міста Шостка, що на Сумщині. Стосується запитання роботи комунального закладу, створеного на базі колишніх поліклінік Шосткинської ЦРЛ та дитячої поліклініки – це КНП «Шосткинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» (надалі по тексту – центр ПМСД), яким керує Олександр ЖУК.

     Здивуєтеся, у чому ж проблема? Відповім. Питання стосується витрачання державних коштів, які формуються з наших з вами податків.

      Тепер все за порядком.

     Олександр ЖУК у Шостці більш відомий як лікар-нарколог, але з літа 2018 р. він протягом року виконував обов’язки директора центру ПМСД. Після перемоги на конкурсі на цю посаду, де було представлено лише його кандидатуру, Олександр ЖУК обіймає посаду директора вже без приставки «в.о.».

     Начебто все добре: посада директора у новоствореному закладі, лікарі та медсестри працюють, містяни отримують первинну медичну допомогу тощо. Але витрачання державних коштів потрібно ж контролювати, щоб не було порушень законодавства в цій сфері.

     Володіючи інформацією про те, що Олександр ЖУК залишився працювати за сумісництвом в Шосткинській ЦРЛ на посаді лікаря-нарколога, я поцікавився, як же він «управляється» й «покерувати» центром ПМСД, і в той же час «полікувати» хворих на алкоголізм одночасно.

        І ось, що з’ясувалося.

     Лікує ж хворих на алкоголізм він зранку кожного робочого дня, а саме: з 8 до 9.50 години, хоча центр ПМСД починає працювати з 8 години кожного робочого дня. Виходить, що центр ПМСД починає працювати без директора? Дивно, чи не так? А далі ще цікавіше. Коли усі працівники апарату управління центром ПМСД завершують свій робочий день, Олександр ЖУК ще залишається на роботі і продовжує працювати, тому що не відпрацював «свої» години. Він один перебуває в центрі аж до 18 години. Чи не цікава ця інформація?

     Хіба Олександр ЖУК «сумує» чи переймається такою проблемою? Вважаю, що ні, тому що на допомогу йому прийшов Микола НОГА, міський голова Шостки. Яким чином прийшов, запитаєте? Як «старший товариш», досвідчений керівник, інколи й «жартівник», якраз у випадку «допомоги» Олександру ЖУКУ.

   «Жарти» Миколи НОГИ полягають у тому, що він видав розпорядження, яким встановив Олександру ЖУКУ початок робочого дня о 9.30 годині, а закінчення відповідно о 18.00 годині кожного робочого дня. Тим самим, залишив на півтори години комунальний заклад без керівника, тому що Олександру ЖУКУ треба в цей час попрацювати за сумісництвом та полікувати хворих на алкоголізм в Шосткинській ЦРЛ.

    На своє запитання з цього приводу отримав відповідь з виконкому за підписом Олени КРАВЧЕНКО, яка, до речі, замість моєї власної адреси зазначила адресу виконкому. Що це було? Жарт, помилка чи насправді Микола НОГА разом з Оленою КРАВЧЕНКО вирішили виділити мені, як журналісту та керівнику Сумського обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Журналісти проти корупції», місце для прийому громадян у виконкомі Шосткинської міської ради? Від такої пропозиції я не відмовлюся. Ще було б краще, якби Микола НОГА виділив це місце поруч зі своїм службовим кабінетом, тобто, навпроти. Головне, що це для громадян було б краще, бо люди з усіма проблемами, що стосуються роботи мера та міських чиновників, відразу йшли б до мене, де ми разом з ними ці проблеми «піднімали б на гора», внаслідок чого захищали та відновлювали права людей.

     Що скажете з цього приводу, Миколо Петровичу? Чекаю на це відповідь, і не тільки я, а й мешканці міста Шостки.

       Нагадаю, що у своєму запитанні до Миколи НОГИ я запитував: хто керує комунальним закладом? У відповіді на своє запитання за підписом Олени КРАВЧЕНКО було зазначено, що взаємозамінність керівників комунального закладу встановлена відповідним наказом по закладу.

   У додатку 4 до наказу зазначено (мовою оригіналу): «Взаємозамінність керівників КНП «Шосткинський МЦПМСД» (на період відряджень, відпусток і на випадок захворювання)». Як бачимо, в наказі та в додатку до нього немає жодного слова про сумісництво директора. З цього виходить, що комунальний заклад деякий час ПОСТІЙНО залишається без керівника? І Микола НОГА, як міський голова, сприяє Олександру ЖУКУ порушувати законодавство? Чи Микола НОГА так «загрався» за стільки років керування містом Шостка, що вимоги законодавства не для нього?

      Хто ж керує комунальним закладом з 8 до 9.30 у робочі дні?

      Це питання залишається й досі без відповіді. Тому з метою запобігання порушення законодавства, яке на мою думку, вчинюють Микола НОГА разом з Олександром ЖУКОМ, звернувся до Сумської обласної державної адміністрації, як до вищого органу місцевого самоврядування, щоб обласні чиновники комісійно з’ясували обставини і відповіли на зазначене питання, яке турбує не тільки мене, а й громаду Шосткинщини в цілому.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора

Нагору