ЕКОЛОГІЯ ПЕРЕВІРИЛА, ВСЕ В НОРМІ

Автор
В'ячеслав Павленко | 13:17, 1.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

Напередодні Великодня отримав відповідь з екологічної інспекції в Сумській області щодо проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони атмосферного повітря ПрАТ «Шосткинський завод хімічних реактивів».

Нагадую, що приводом для звернення до екологічної інспекції в Сумській області були численні випадки їдкого запаху хімічних речовин в повітрі м. Шостка, що викликало занепокоєння про стан довкілля громадян міста.

Перевіркою встановлено, що контроль встановлених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин проводився у 2018 та 2019 р. відомчою промислово-санітарною лабораторією ПрАТ «ШЗХР» по наступних речовинах: аміак, азоту діоксид, водень хлористий, сірчана кислота, луги їдкі, ацетон, оцтова кислота, фенол, толуол, піридин, формальдегід, фурфурол, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок. За результатами проведеного контролю перевищень нормативів граничнодопустимих викидів на джерелах викидів не зафіксовано.

Також зазначено, що в ході перевірки відділом інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції в Сумській області проведений відбір проб організованих викидів стаціонарних джерел на ДВ № 23 – цех № 02 (ЦЗЛ), виробництво гексаметилендіамін діацетату.

Відповідно до протоколу вимірювань вмісту забруднюючих речовин в організованих викидах стаціонарних джерел № 05-04-19 від 24.04.19 перевищень встановлених нормативів граничнодопустимих викидів по ацетону, речовинам у вигляді суспендованих твердих частинок, не зафіксовано. Дане питання знаходиться на контролі Інспекції.

Характерно те, що у відповіді з екологічної інспекції в Сумській області зазначено, що здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог санітарного законодавства, питання стану атмосферного повітря в межах населених пунктів та вплив факторів середовища на здоров’я населення знаходиться поза межами компетенції екологічної інспекції, та входить до компетенції Держпродспоживслужби в Сумській області.

Як в подальшому ці два зазначені державні органи будуть співпрацювати та чи будуть на охороні довкілля і здоров’я населення?

Фото з Інтернету

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора

Нагору