ЕКОЛОГІЯ! МІСЬКА ВЛАДА БЕЗДІЄ?!

Автор
Вячеслав Павленко | 14:17, 23.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

         Щойно отримав відповідь з Державної екологічної інспекції в Сумській області, в якій зазначено про проведення позапланової перевірки на ПАТ «ФАРМХІМ» за зверненнями громадян.

      У відповіді зазначена цікава інформація, яка стосується декількох контролюючих органів та місцевих органів влади.

       Ні для кого не буде секретом, що усі перевірки, зазвичай, закінчуються одним – порушень не виявляють. Це також відноситься й до перевірки ПАТ «ФАРМХІМ».

         Але в тексті відповіді зазначені констатування, зміст яких є супротивним. Як приклад, «В ході перевірки не було виявлено виробництв активних фармацевтичних інгредієнтів (виготовлення яких проводилось в лютому-березні 2019), на які відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря».

     В подальшому у відповіді зазначено «Крім того повідомляємо, що відповідно до звітів з інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря ТОВ «Фармхім» у викидах присутні такі характерні для хімічних та фармацевтичних виробництв речовини, як етиловий ефір а-бром ізовалеріанової кислоти та валеріанова кислота, які мають специфічний хімічний запах і не підлягають державному обліку. Вище зазначені речовини належать до групи речовин: неметанові легкі органічні сполуки…., нормативами граничнодопустимих викидів до наведених речовин не встановлені та регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не здійснюється».

Методики вимірювання вмісту цих хімічних речовин в організованих викидах та в атмосферному повітрі у межах населених пунктів також відсутні.

Запитаєте, а де була і що робила Шосткинська міська рада?

У відповіді з цього приводу зазначено дуже цікавий факт: «В зв’язку з численними зверненнями мешканців м. Шостка стосовно забруднення атмосферного повітря міста Інспекцією у 2016 та 2018 роках були надіслані листи до Шосткинської міської ради з пропозицією звернутися до спеціалізованих установ та закладів, які володіють необхідною сертифікацією та акредитацією на проведення комплексних хімічних та токсико-гігієнічних експертиз вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста. Відповідь Шосткинської міської ради до Інспекції не надходила».

Не «забули» й про Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області, якому у вересні 2018 року було надіслано листа щодо розгляду можливості проведення вимірювань специфічних забруднюючих речовин у атмосферному повітрі на межі санітарно-захисних зон. Відповідь до Інспекції теж не надходила.

У зв’язку з тим, що майже усі питання у нашому місті вирішуються тільки мером – Миколою Ногою, тому й запитання треба ставити особисто йому.

Одне з яких: чому й досі міська влада не звернулася до відповідних установ для проведення різного роду експертиз атмосферного повітря нашого міста?

«Заговорити» екологічні питання, як зазвичай полюбляє робити Микола Нога, відверто кажучі,  не вдасться. Тому що містяни дуже обурені тим, що хімічні підприємства часто-густо забруднюють повітря у нашому місті, а міська влада майже бездіє.

Робоча група, яка була створена за моєю ініціативою, і яка продовжує наполегливо «штовхати» Миколу Ногу, щоб «не дрімав», коли у місті стоїть дуже їдкий запах хімічних речовин, й надалі буде вживати дієвих заходів щодо поліпшення екологічної ситуації у нашому місті.

 

P.S. Пропоную усім небайдужим громадянам Шостки, у разі виявлення забруднення повітря у нашому місті, особисто звертатися з письмовими заявами до Державної екологічної інспекції в Сумській області (http://deisumy.gov.ua).

Також до спільних дій прошу долучитися депутатів місцевих органів влади, активістів громадських організацій Шостки.

Тільки спільними зусиллями зможемо заставити міську владу на чолі з Миколою Ногою у повній мірі вирішувати екологічні проблеми нашого міста. 

 

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора