ДЕ НАШІ ЗАРПЛАТИ?

Автор
В'ячеслав Павленко | 21:35, 27.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

    З таким питанням звернувся трудовий колектив Шосткинської дитячої лікарні до свого керівництва під час загальних зборів, які відбулися сьогодні вранці, 27 червня 2019 р.

       Працівники дитячої лікарні стурбовані тим, що за червень місяць поточного року ще не отримали жодної копійчини зарплатні. Літо – сезон відпусток, і медичні працівники як ніхто інший знають, що в цей період слід приділити увагу оздоровленню, особливо дітей, збагатити раціон свіжими фруктами і овочами, які містять корисні вітаміни. Однак, персонал лікарні і їхні родини змушені думати не про вітаміни, а про фізичне виживання!

       На зборах перед працівниками виступило керівництво дитячої лікарні. Спочатку слово запросила Тетяна ШЛИК, заступник головного лікаря з економічних питань. Доповідач повідомила присутнім «циферію», в якій червоною ниточкою «пройшло» питання, що не вистачає коштів на зарплату з виділяємої державної субвенції.

      Але по цьому питанню в Міністерстві охорони здоров’я України розповідають зовсім інакше: коштів виділяють достатньо, розбирайтеся на місцях.

       Потім слово взяла Тетяна ГОНЧАР, головний лікар закладу, яка під час свого виступу декілька разів наголосила присутнім, що вона турбується про людей, щоб працівники своєчасно отримували заробітну плату. Але в той же час вона нагадала, як у минулому році працівники дитячої лікарні багато використали безоплатних відпусток. Також вона наголосила, що як керівник вона не може запропонувати працівнику піти у безоплатну відпустку, але зосередила увагу на тому, що в закладі працює достатня кількість пенсіонерів, яким піти у безоплатну відпустку можуть запропонувати їх колеги.

      Виступ Тетяни ГОНЧАР з приводу безоплатних відпусток стурбував присутніх на зборах. Адже, для людей, які отримують мінімальну зарплату з такими затримками, ще й брати безоплатну відпустку – означає залишитися взагалі без засобів існування, що порушує конституційні права працівників. Відповіді на свої питання щодо цього присутні не почули.

       Голова первинної профспілки дитячої лікарні Віктор САДОВНИЧИЙ зовсім здивував присутніх на зборах, серед яких також були й члени профспілки, коли повідомив, що в західному регіоні нашої держави не вистачає медиків. Про це він, з його слів, знає внаслідок спілкування із своїми колегами, бо тривалий час прожив саме в тому регіоні.

       Таке повідомлення визвало жваву дискусію серед присутніх і запитання, на що таким чином натякає профспілковий лідер!? Невже він бачить вихід із ситуації в тому, щоб члени трудового колективу масово виїхали з Шостки на Західну Україну, залишивши таким чином без медичної допомоги дітей своїх земляків-шосткинців? І за які кошти працівник лікарні може здійснити переїзд в інший регіон, якщо не має чим заплатити за комунальні послуги і за що придбати продукти? Учасники зборів погодилися, що зараз потрібно вирішувати, щоб люди отримували заробітну плату за свою роботу, а не пропонувати їм стати внутрішніми трудовими біженцями.

       Зрештою учасники зборів вирішили створити робочу групу, яка буде пропонувати керівництву закладу шляхи для вирішення наболілої проблеми, якою є не виплата заробітної плати. До складу групи увійшли лікарі, медсестри, а також заступник головного лікаря з економічних питань. На меті у цієї групи як колективні звернення до вищих органів влади, так і вивчення питання щодо невиплати зарплати. Робоча група буде плідно працювати, щоб захистити права працюючих на отримання гідної зарплати.

       Обстановка на зборах була нормальна, дискусії були жваві, але й оптимізму теж вистачило. Зокрема наприкінці зборів одна із присутніх медсестер запропонувала «відмітити» цю подію (не знаю, з підтекстом або без), але головний лікар Тетяна ГОНЧАР залишила цю «пропозицію» поза увагою. І правильно! Адже відзначати слід не кроки на шляху до поставленої мети, а досягнення перемоги – погашення заборгованості по зарплаті і забезпечення вчасного розрахунку з працівниками в майбутньому!

  

Фото з Інтернету

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора

Нагору