ЧОМУ МЕДИКАМ НЕ ВИСТАЧАЄ КОШТІВ НА ЗАРПЛАТНЮ???

Автор
Вячеслав Павленко | 15:58, 12.07.2018
 Поделиться

Поделиться в

     Хоча на дворі вже й літо, але з кінця весни і до тепер в Шосткинській центральній районній лікарні «гаряче» — медичному персоналу, який працює в стаціонарних відділеннях виплатили аванс всього по 200 гривень та є заборгованість по виплаті заробітної плати. Така ситуація склалася у нашому місті тільки в одному лікувальному закладі – в нашій ЦРЛ, де головним лікарем ОЛЕГ ШТОГРИН. Як потім з’ясувалося, не все гаразд у нашій лікарні. І ось у чому.

       На виплату заробітної плати медичним працівникам лікарня отримує кошти з державної медичної субвенції. Наче б то повинно цих коштів, які надає держава, вистачати – за умови їх раціонального використання. Але навіщо ОЛЕГУ ШТОГРИНУ «державні умови», завдяки яким він не зможе «підсластити» «своїх» підлеглих?

        Почну з преміювання працівників центральної районної лікарні.

      Кожного місяця премії отримують працівники ПРИЙМАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ. Ви спитаєте: «За що?». Я відповім: «За те, що проводять у вечірньо-нічний час доби освідування на стан сп’яніння та випуск водіїв пасажирського транспорту на лінію». З наведеного виходить, що за виконання іншої роботи працівникам виплачують премії, замість того, щоб привести їх працю відповідно до вимог діючого законодавства.

Преміювання працівників – це заохочення за сумлінну працю (ст.139 КЗпП). Зокрема, в наказах про преміювання працівників приймального відділення нашої ЦРЛ жодного слова не написано про їх сумлінну працю, в той же час, в травневому наказі про преміювання прибиральника території ЮРІЯ ПЕТЧИКА зазначено: «Преміювати в розмірі посадового окладу за багаторічну сумлінну працю за рахунок коштів загального фонду».

А преміювання до 8 Березня? В наказі зазначені прізвища досить відомих працівників лікарні: ЛІЛІЯ ГОНЧАРОВА — секретар, ОЛЕНА ВОЛКОГОН — друкарка, СВІТЛАНА КАМУЗ — молодша медична сестра по супроводженню хворих приймального відділення, яка фактично є розсильною, як зазначав про це ОЛЕГ ШТОГРИН, — вони всі отримали премію в розмірі по 1000 грн. кожна. ТЕТЯНА КОТОК – бухгалтер, яка теж отримала премію в такому ж розмірі, хоча вона також ще отримує і доплату за складність в роботі в розмірі 50% від посадового окладу.

Виникає питання, чому іншим молодшим медичним сестрам, зокрема: ГАЛИНІ ГОЛОВАЧ, ІРИНІ ФРАНЧУК та ІРИНІ ПОДОЛЬСЬКІЙ була виплачена премія всього по 500 грн. кожній, а СВІТЛАНІ КАМУЗ – 1000 грн.? Мабуть ці працівники у робочий час не «бігають» по магазинах, на відміну від СВІТЛАНИ КАМУЗ, яку зазвичай можна побачити в робочий час у магазинах в різних куточках нашого міста, чи вони «не в полі зору» головного лікаря?

Водночас, коли коштів не вистачає на заробітну плату, в Шосткинській ЦРЛ «на рівні» святкують ВЕЛИКДЕНЬ та ТРІЙЦЮ. До зазначених свят ОЛЕГ ШТОГРИН видав заохочувальні накази.

На СВЯТО ВЕЛИКОДНЯ премію у розмірі посадового окладу отримав ВОЛОДИМИР ПИРЛИК – завідуючий господарством. Разом з ним, але в меншому розмірі, 50% посадового окладу отримав ВОЛОДИМИР РОГОВ – начальник технічного відділу, та ВІКТОР АПЕНЬКО – старший механік. Характерно те, що виплата премії була проведена за рахунок коштів державного бюджету. державної медичної субвенції?! І це в той час, коли іншим працівникам не виплачують  у повному обсязі заробітну плату.

На СВЯТУ ТРІЙЦЮ премію у розмірі по 500 грн. кожний знову отримали ВОЛОДИМИР ПИРЛИК, ВОЛОДИМИР РОГОВ.

         Премію у розмірі по 1000 грн. кожний отримали сторожі та муляр… за те, що … розвантажували гуманітарну допомогу?! Чи може саме ці особи є найбільш віруючими християнами? Але ж Україна – світська країна, де церква (а їх у нас кілька різних!) відділена від держави!

І чому тоді взагалі не «святкують» мусульманські, єврейські та інші релігійні свята? Чи може в Шосткинській ЦРЛ працівників приймають за релігійними ознаками?

А ще в нашій ЦРЛ є працівники, які працюють в «складних» умовах (так зазначено у наказах по Шосткинській ЦРЛ).

Наприклад ОЛЬГА МЕДВІДЬ, медсестра очного відділення, отримує доплату у розмірі 50% за складні умови праці.

Надбавку у 50% також отримує сімейний лікар ІВАН АНДРЕЙКО, який зараз працює тільки у військоматі замість поліклінікі № 2.

Економісти ЦРЛ мабуть теж «перетрудилися», якщо отримують доплату за складність. Це – ТЕТЯНА ПАНЧЕНКО, АНТОНІНА ДУРМАНОВА, ЛЮДМИЛА САПРИКІНА – усі по 40%.

Не «відстала» від них і бухгалтерія. Майже по 50% за складність отримують усі працівники бухгалтерії. Цікаво, в чому полягає складність роботи бухгалтерів у даній установі? Невже у тому, щоб затримуючи зарплату виплачувати премії?

«Господарники»: ВОЛОДИМИР ПИРЛИК, ВОЛОДИМИР РОГОВ та ВАСИЛЬ ТКАЧ також отримують доплату за складність у розмірі по 40% кожний.

Як ви думаєте, не часто прописані прізвища РОГОВА та ПИРЛИКА у наказах по Шосткинській ЦРЛ? Складається враження, що мабуть інших працівників у ЦРЛ немає.

ТЕТЯНА ДРОЗДОВА, працівниця статистичного відділу, теж отримує доплату за складність у розмірі 50%. Оце так помила підлогу за Коваленко, що й доплату за складність отримала….

Не «відстають» від них і працівники відділення профоглядів: ЛЮДМИЛА БАГНЮК – 50%, МАРИНА РАДОХЛЕБ ТА СВІТЛАНА РІТТЕР – по 40% кожній.

Водночас МИКОЛІ ДІНАКУ, мабуть, виплачуюють доплату за складність у розмірі 35%  за те, …щоб він хоть чимось був задоволений.

Кадри – вирішують усе, тому працівники відділу кадрів: НАТАЛІЯ МІНКІНА та ЛЮДМИЛА БОГАЧОВА – отримують доплату за складність у розмірі по 50% кожна.

А пенсіонер ЛІДІЯ ТИМЧЕНКО, яка теж працює у відділі кадрів  — всього 20%?! Чому так?

А чи звертає увагу керівництво Шосткинської ЦРЛ на числені скарги пацієнтів з приводу тривалого розшифрування кардіограм? Мабуть ні, тому що ЛЮДМИЛА МАРТИНЕНКО, як завідувач відділення функціональної діагностики, отримує доплату за складінсть у розмірі 40%. Серед пацієнтів поліклінік нашого міста ходять чутки про те, що якщо бажаєш отримати негайно розшифровку своєї кардіограми – прямуй до неї, звісно не з пустими руками, і відразу отримаєш розшифровану кардіограму. Якщо ні – тоді чекай місяць. Оце так «складні» умови праці у ЛЮДМИЛИ МАРТИНЕНКО!

Також, мабуть «складні» умови праці і у НАТАЛІЇ МАТВІЄНКО – завідувачки терапевтичним відділенням Шосткинської ЦРЛ, яка теж отримує 25% доплати за складність. Але серед пацієнтів ходять чутки про те, що за те, щоб лягти на стаціонар у відділення, потрібно «віддячити», і за весь час перебування у відділенні, потрібно усіх «віддячувати». Правда, що складні умови праці у НАТАЛІЇ МАТВІЄНКО?

Також доплату за складність отримують:

— ВОЛОДИМИР ШЕВЦОВ – завідувач стаціонарним хірургічним відділенням, 25%;

— РОМАН ЯКОВЕНКО – лікар-патанатом, 10%;

— ТЕТЯНА ФЕКЛІСТОВА – лікар-кардіолог, 25%;

— СЕРГІЙ БАЦУРА – лікар-невропатолог, 25%;

— ГІЯНА КНЯЗЄВА – завідувачка фізіотерапевтичним відділенням, 50%, характерно, що аж у ДВОХ наказах їй було встановлено доплату за складінсть. Оце так дійсно, в складних умовах вона працює?!

— ЮРІЙ БОНДАРЕНКО – завідувач рентгенологічним відділенням, 30%;

— СВІТЛАНА РІТТЕР – старша медсестра наркологічного відділення, 30%. І це, окрім доплати за профогляди;

— ЮЛІЯ КОВБАСА – старша медсестра відділення гемодіалізу, 50%. Необхідно врахувати, що штат цього відділення зовсім малочислений – всього 4 медсестри та 2 санітарки;

— ОЛЕНА АНДРУЩЕНКО – медсестра приймального відділення, 50%, мабуть за прийом та видачу лікарських засобів??? До речі, а керує вона новеньким легковиком;

— ЛАРИСА СТЕПАНОВА – старша медсестра стерілізаційного відділення, 50%;

— СВІТЛАНА ЗАКОТІЙ – медсестра з дієтичного харчування, яка отримувала доплату за складність у розмірі 30% на період відпустки ВАЛЕНТИНИ ЩЕРБАК, завідуючий складом.

         Грошей на виплату заробітної плати не вистачає, зате премії виплачуються кожного місяця, у тому числі й головному лікарю – ОЛЕГУ ШТОГРИНУ. А Шосткинська міська рада виділяє додаткові кошти, тільки на що?  Для з’ясування питання саме виплати зарплати медичним працівникам поспілкувався з мером Шостки – МИКОЛОЮ НОГОЮ, який дуже був здивований, коли почув від мене, що в нашій ЦРЛ майже на всі релігійні свята преміюють працівників. Мер зазначив, що він з цим розбереться.

           Тому питання: Чому медикам не вистачає коштів на зарплатню?,- в першу чергу, задаю ОЛЕГУ ШТОГРИНУ.

 

Фото з сайту ЦРЛ та Інтернету

comments powered by HyperComments

Последние публикации автора