ЧОМУ ЧИНОВНИКИ НЕ НА КАРАНТИНІ?

Автор
В'ячеслав Павленко | 21:12, 26.03.2020
 Поділитися

Поділитися в

Романе Грищенко, голова Сумської ОДА, забезпечте дотримання Вашими підлеглими умов Надзвичайної Ситуації і потурбуйтеся про їх життя та здоров’я – відправте  працювати дистанційно! Все одно статус учасника карантину з пільгами давати не будуть!

        Вчора, 25 березня 2020 року, на Сумщині підтвердилося два випадки зараження коронавірусом. Один – на Конотопщині, другий – у Сумах.

       Щойно отримав відповідь з Сумської облдержадміністрації щодо роботи чиновників дистанційно тощо, яка мене вразила. Запитаєте чому? Тому що в деяких структурних підрозділах облдержадміністрації чиновники працюють майже усім своїм складом. Таке відбувається в управлінні інфраструктури, яке очолює Володимир ДУДЧЕНКО, в якому кожного дня на роботу виходять 17 чиновників, але дистанційно жодний не працює. Скажете, що цьому управлінню є що робити? Мабуть, звичайно, бо їм треба підготуватися до засідання Антимонопольного комітету, яке стосується оскарження конкурсу щодо ремонту доріг на Шосткинщині.

         Не ліпша картина і в Департаменті освіти і науки, яке очолює Вікторія ГРОБОВА. Кожного дня на роботу виходять 14 чиновників, дистанційно працюють 7. І це при умові, що усі заклади освіти в області працюють дистанційно. Що вони роблять, кого контролюють чи кому допомагають?

         В Управлінні капітального будівництва (керівник Анатолій ДЕНИЩЕНКО) на роботу виходять 14 чиновників, 4 осіб перебувають у відпустках, але жодного, хто б працював дистанційно. Дивно, правда?

         На відміну від зазначених, як позитивний приклад можна навести роботу Департаменту захисту довкілля та енергетики, в якому 18 осіб працюють дистанційно, 11 осіб перебувають у безоплатних відпустках, і тільки 12 чиновників (менше третини!) виходять на роботу.

         Можливо про графік роботи структурних підрозділів облдержадміністрації новому губернатору нічого не відомо, але я маю на меті донести до нього цю проблему. У зв’язку з чим прошу губернатора області Романа ГРИЩЕНКО, розібратися в ситуації щодо перебування на робочих місцях більшості обласних чиновників, замість того, щоб вони працювали дистанційно або взагалі сиділи вдома, як і більшість мешканців Сумщини.

      В першу чергу це стосується управління інфраструктури (Володимир ДУДЧЕНКО), Департаменту освіти і науки (Вікторія ГРОБОВА), управління капітального будівництва (Анатолій ДЕНИЩЕНКО).

         За пані ГРОБОВУ ще слід згадати, що її можна вже вважати злісною порушницею карантину, адже цілий день, коли Кабінет Міністрів України вперше голосив про карантин на всій території України, заклади освіти Сумщини працювали, як наче уряд їм не указ, а коронавірус – це вигадка підступних конспірологів. Тепер ми знаємо, що вірус в Україну і на Сумщину потрапив ДО запровадження карантину, і кожен день, проведений тими ж вчителями, вихователями і школярами у школі чи дитсадку, – це ризик підхопити кляту заразу… Наголошую: нічим не виправданий ризик!

Та повернемося до працівників ОДА.

         Невже хтось вірить у те, що наші чиновники мають якийсь спеціальний, «за посадою», імунітет проти коронавірусу? Невже хтось думає, що від масової присутності цих клерків на робочих місцях, щось критично залежить у життєдіяльності області в період карантину, коли майже вся економічна діяльність стала на паузу, а більшість людей – сидять вдома, дотримуючись вимог карантину? Чи може шум кроків у приміщенні ОДА, шурхотіння паперів у кабінетах, обережне кашляння і чхання по закутках наповнюють облдержадміністрацію життям, а для її очільника створюють робочу атмосферу і підтримують імідж відповідального керівника області? Напевно ж, що ні!

         А тоді що? Невже чиновники після того, як епідемія неодмінно піде на спад у силу природних причин, збираються заявити, що це саме їхній героїчний трудовий порив переміг вірус і врятував населення області від вірної смерті? Після чого отримають премії і надбавки до своїх і без того чималеньких зарплат, а також ордени, медалі і грамоти? Чи вони розраховують на посвідчення учасників карантину або надзвичайної ситуації з правом на пожиттєві пільги?

    Губернаторе Сумщини! Романе Сергійовичу! Відправте обласних чиновників працювати дистанційно! Збережіть їх здоров’я від зараження! Адже, не дай Боже, на Сумщині вірус увійде у повну силу, VIP-палат у лікарнях на всіх посадовців у нас не вистачить! Про своє рішення повідомте громаду.

Шановні громадяни! Що ви скажете з цього приводу? Надайте свої коментарі, які будуть важливі суспільству.

Звертаюсь до громадян та пропоную повідомляти мені про виявлені порушення законодавства на мою електронну адресу: [email protected], щоб разом зобов’язувати чиновників належним чином виконувати свої посадові обов’язки.

Підписуйтесь на мою сторінку у Facebook, в YouTube (Вячеслав Павленко) та в Телеграм-каналі, щоб ще більше знати про події в регіоні.

          

        

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора

Нагору