БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ЧИ ЙОГО ПІДЛЕГЛИХ???

Автор
Вячеслав Павленко | 10:22, 23.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

     Минулої п’ятниці на сайті прокуратури Сумської області було розміщено новину: «НА СУМЩИНІ ПРОКУРАТУРА НАПОЛЯГАЄ НА СТЯГНЕННІ З ТОВ «ШОСТКИНСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО «ХАЕР» 7 МЛН 652 ТИС ГРН ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА ОРЕНДУ КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА».  (https://sumy.gp.gov.ua/ua/news_in.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=255299)

     В цій новині зазначається, що Шосткинською місцевою прокуратурою за результатом вивчення стану законності у сфері захисту комунальної власності встановлено що Шосткинською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт» у 2007 році укладено договір оренди, відповідно до умов якого орендодавець передав орендареві в строкове платне користування цілісний майновий комплекс по виробництву, транспортуванню тепла та електричної енергії, а орендар прийняв та зобов’язувався своєчасно сплачувати орендну плату за це майно.

Однак Товариство з січня 2017 року кошти за оренду комунального майна у повному обсязі не сплачувало, у зв’язку із чим станом на травень 2019 року в нього виникла заборгованість у сумі 6 млн 680 тис грн. Водночас відповідно до чинного законодавства на вказану суму нараховано 972 тис грн пені.

Оскільки несплата орендної плати є порушенням інтересів держави, а орган місцевого самоврядування не виконує належним чином свої функції, Шосткинська місцева прокуратура звернулась до суду з відповідним позовом.

У позовній заяві від 19 липня 2019 року прокуратура наполягає на стягненні з Товариства з обмеженою відповідальністю «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт» на користь Шосткинської міської ради заборгованість зі сплати орендної плати з урахуванням пені у розмірі 7 млн 652 тис грн.

Несплата орендної плати Товариством з обмеженою відповідальністю «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт» на користь Шосткинської міської ради є порушенням інтересів держави та громади, а орган місцевого самоврядування, яким є Шосткинська міська рада, не виконує належним чином свої функції. Тобто, посадові особи цієї ради не вжили відповідних заходів щодо стягнення з зазначеного Товариства коштів за оренду комунального майна.

На мою думку, в діях посадових осіб Шосткинської міської ради, а це  можуть бути як міський голова, так і начальник відділу комунальної власності, вбачається факт вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, як службова недбалість, тобто не виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законам правам та інтересам окремих громадян, державним інтересам, та інтересам окремих юридичних осіб.

У зв’язку з цим, я звернувся з відповідною заявою до керівника Шосткинської місцевої прокуратури, в якій просив внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування.

         Чекаємо на реакцію правоохоронців. Далі буде.

 

 

Джерело: Сайт прокуратури Сумської області https://sumy.gp.gov.ua/

Фото з Інтернету

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора

Нагору