Бош сервис
Сервис Центр

Співпрацювати на благо Сумщини

Суспільство | 04:56, 12.04.2009
 Поділитися

Поділитися в

Foto

 

За ініціативи голови облдержадміністрації Миколи Лаврика в області створено спеціальну комісію, яка буде працювати над вирішенням нагальних проблем у банківській системі региону

Очолив цю комісію заступник голови облдержадміністрації Олександр Цупро. До неї увійшли керівники банківських установ області та представники обласної влади. Відповідне рішення було прийнято керівником області у ході наради щодо функціонування банківської системи Сумщини, в якій взяли участь керівники основних банківських установ області.
На початку наради керівник області повідомив її учасникам, що він вкрай стурбований станом справ у цій сфері, та запросив до відвертої розмови і прийняття відповідних рішень.
"З кожним днем напруга у суспільстві зростає. Я зобов’язаний на території Сумщини застосувати всі доступні мені адміністративні важелі впливу, аби вирішити проблеми у банківській сфері області", – зауважив Микола Лаврик. Перш за все, в очільника облдержадміністрації викликає занепокоєння непроходження платежів, у тому числі й за комунальні послуги, відволікання доступних обігових капіталів підприємств, повернення депозитів населенню.
Як розповів заступник начальника управління Національного банку України в області Сергій Шкарупа, станом на 1 квітня цього року кредитний портфель банківських установ області становить 6,4 мільярдів гривень. Залишки заборгованості за кредитами суб’єктів господарювання дорівнюють 3,7 мільярдів гривень, що на 5,7 % більше, ніж було на початок поточного року. Заборгованість за кредитами населення, навпаки, зменшилась на 8,5% і складає 2,8 мільярдів гривень.
Національний банк України для стабілізації ситуації на кредитному ринку відповідною постановою Правління дозволив банкам самостійно та на власний ризик, з урахуванням фінансового стану позичальників, приймати рішення про реструктуризацію наданих їм кредитів.
За словами заступника начальника управління, на разі відбувається уповільнення приросту обсягів депозитів. Воно пов’язане не лише із зниженням довіри до банків, а й із зменшенням доходів населення внаслідок погіршення ситуації в економіці. За таких умов населення значну частку заощаджень починає витрачати на поточне споживання, а також на виконання взятих раніше зобов’язань, у тому числі за кредитами.
Так, станом на 1 квітня цього року залишок коштів на рахунках клієнтів в банківських установах області становить 3,1 мільярдів гривень і в порівнянні з початком року зменшився на 11%.
Сергій Шкарупа відзначив, що з метою створення сприятливих умов для відновлення фінансового стану, Національним банком України призначено тимчасову адміністрацію в окремих комерційних банках. Зокрема, в ТОВ «Укрпромбанк», ВАТ КБ «Надра», ТОВ «Західінкомбанк», ВАТ Банк «Біг-Енергія», ВАТ КБ «Володимирський» і ВАТ АБ «Столичний».

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору